بی توجهی کره شمالی به تلاش‌های واشینگتن برای اجرای مذاکرات

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک مقام بلندپایه دولت ایالات متحده فاش کرد که کره شمالی از اواسط ماه فوریه به تلاش‌های پنهانی در راستای ارتباط دیپلماتیک از سوی دولت، پاسخ نداده است، که برخی از آنها با نمایندگی پیونگ یانگ در سازمان ملل متحد بود.

این مقام ارشد که نخواست نامش فاش شود، روز شنبه 13 مارس به خبرگزاری رویترز، جزئیات اندکی در مورد این تلاش دیپلماتیک ارائه داد و خاطر نشان نمود که آمریکا کوشید «از اواسط فوریه از طریق کانال‌های مختلف، با دولت کره شمالی ارتباط برقرار کند اما تا به امروز، هیچ پاسخی از پیونگ یانگ دریافت نکرده‌ است.»

قابل ذکر است که افشای تلاش‌های محرمانه ایالات متحده که هنوز به نتیجه نرسیده، در مورد نحوه تعامل جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا با تنش فزاینده با پیونگ یانگ بر سر برنامه تسلیحات هسته‌ای و موشک‌های بالستیک کره شمالی است.

شایان توجه است که دولت بایدن تاکنون در توصیف علنی ماهیت رویکرد خود در قبال کره شمالی، محتاط بوده و می‌گوید با توجه به تعامل بی‌سابقه ترامپ و رهبر کره شمالی، در حال بررسی فراگیر سیاست ایالات متحده در قبال این کشور آسیایی است.

گفتنی است که تلاش‌های ترامپ برای ترغیب کره شمالی به دست برداشتن از تسلیحات هسته‌ای خود، بی نتیجه ماند.

 سپتامبر 2017، رهبر کره شمالی پرتاب موشک  را زیر نظر دارد
سپتامبر 2017، رهبر کره شمالی پرتاب موشک را زیر نظر دارد

نبود گفت‌و گوی سازنده برای بیش از یک سال

این مسئول بلندپایه گفت که دو کشور به رغم تلاش‌های بی‌شمار ایالات متحده، بیش از یک سال است که مذاکراتی سازنده نداشته‌اند.

انتظار می‌رود دولت بایدن طی چند هفته، بررسی سیاست ایالات متحده در قبال پیونگ یانگ را به پایان برساند.

شایان ذکر است که بایدن در جریان مبارزات انتخاباتی خود اعلام کرده بود، به شرطی با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی ملاقات خواهد کرد که او با برچیدن توانمندی‌های هسته‌ای این کشور موافقت کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید