اولین حضور ملکه بریتانیا در انظار عمومی پس از مصاحبه جنجالی هری و مگان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

الیزابت دوم، ملکه بریتانیا در یک کنفراس مجازی با حضور اساتید، معلمان، دانشجویان و دانش‌آموزان به مناسبت «هفته علم» در بریتانیا شرکت کرد و هیچ اشاره‌ای به مصاحبه جنجالی هفته گذشته نوه‌اش هری و همسرش مگان نکرد.

این اولین ظهور ملکه الیزابت پس از مصاحبه تلویزیونی جنجالی شاهزاده هری و مگان است که طوفانی از انتقادها و عکس‌العمل‌ها را هم در دربار سلطنتی بریتانیا و هم در سطح رسانه‌های این کشور ایجاد کرد. ملکه بریتانیا در این کنفرانس مجازی در Zoom «زوم» انجام شد، هیچ اشاره‌ای به مصاحبه هری و مگان نکرد.

مگان و هری
مگان و هری

مگان در مصاحبه‌ای با اپرا وینفری، گوینده مشهور تلویزیون آمریكایی كه یكشنبه گذشته پخش شد، گفت، یكی از اعضای خانواده سلطنتی بریتانیا درارتباط با پسرشان آرچی اظهارنظری نژادپرستانه كرده است. شاهزاده هری نیز از خانواده خود به دلیل نحوه تعامل آنها با مطبوعات درباره همسرش انتقاد کرد.

کاخ باکینگهام روز سه شنبه بیانیه‌ای به نام ملکه الیزابت صادر کرد و نسبت به مسائلی که شاهزاده هری و مگان در چند سال گذشته در خانواده سلطنتی با آن مواجه شدند، ابراز نگرانی کرده بود.

ملکه الیزابت به همراه هری و مگان (آرشیوی)
ملکه الیزابت به همراه هری و مگان (آرشیوی)

ملکه الیزابت در این کنفرانس ویدئویی که به مناسبت «هفته علم» برای دانشمندان، اساتید، دانشجویان، دانش‌آموزان و کودکان مدارس بریتانیا فرستاد، درباره آخرین تحولات و رویدادهای مأموریت «Perseverance» «پایداری» که توسط آژانس هوانوردی و فضایی ایالات متحده (ناسا) به سطح کره مریخ فرستاده شد، سخن گفت.

ملکه همچنین در مورد کشف یک شهاب سنگ نادر که ماه گذشته در گلسترشای
«Gloucestershire» ، غرب این کشور که به عنوان اولین شهاب سنگی که در 30 سال گذشته در بریتانیا فرود آمد، نیز صحبت کرد.

ملکه الیزابت در زمان ویدیوکنفرانس
ملکه الیزابت در زمان ویدیوکنفرانس

ملکه الیزابت به دانش‌آموزان مدارسی که همواره در حال کاوش در امور فضایی هستند، یادآوری کرد که پرداختن به امور زمین نیز برای آنها باید از اهمیت ویژه‌ای برخوردار باشد.

ملکه بریتانیا با یادآوری گذشته از «یوری گاگارین» فضانورد شوروی (سابق) یعنی اولین مردی که پرواز فضایی را انجام داد، یاد کرد.

ملکه الیزابت در طول جلسه مجازی
ملکه الیزابت در طول جلسه مجازی

در این جلسه، از ملکه در مورد گاگارین فضانورد شوروی که بلافاصله پس از سفر تاریخی‌اش در سال 1961 از سوی ملکه به کاخ باکینگهام دعوت شد، سئوال کردند، ملکه با لبخند پاسخ داد: «روسی».. در حالی که طرفداران او می‌خندیدند، او افزود: «او انگلیسی صحبت نمی‌كرد و خونسرد بود بنظرم او مردی عالی بود برای اینکه او اولین کسی بود که به فضا سفر کرد».

در همین حال مگی آدرین پوکوک، دانشمند فضایی که میزبان این کنفرانس مجازی ملکه برای بزرگداشت «هفته علم» بریتانیا بود، خطاب به ملکه گفت: «سفر اولین انسان به فضا حتما ترسناک بوده. بویژه که نمی‌دانست چه اتفاقی برایش می‌افتد».

ملکه بریتانیا پاسخ داد: «بله اما اگر بتوانی دوباره به زمین برگردی، این بسیار مهم است»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید