معترضان به کشته‌شدن سوخت‌بران در جنوب ایران قایق‌های دریابانی سپاه را به آتش کشیدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تعدادی از مردم بلوچ روز جمعه 12 مارس 2021 در اعتراض به کشته و مجروح شدن دو سوخت‌بر در بندر کوهستگ استان هرمزگان، تعدادی از قایق‌های گشتی نیروهای دریابانی سپاه پاسداران را به آتش کشیدند.

فعالان بلوچ با انتشار ویدئوهایی در شبکه‌های مجازی گزارش کردند مردم محلی علاوه بر تجمع اعتراضی که با واکنش خشونت‌بار نیروهای امنیتی مواجه شد، به کشته و مجروح شدن تعدادی از سوخت‌بران اعتراض کرده و تعدادی از قایق‌های گشتی سپاه پاسداران را به آتش کشیدند.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ «شامگاه پنج‌شنبه نیروهای دریابانی به سمت چند قایق سوخت‌بر آتش گشوده و تعدادی از سوخت‌بران کشته و زخمی کردند.»

بر اساس این گزارش «در این حادثه یک سوخت‌بر به نام مهدی رئیسی کشته و سوخت‌بری دیگر به نام راشد ترک‌کمانی از ناحیه پا مجروح شد.»

گفته شده که اعتراضات مردمی که در پی این حادثه به راه افتاد، به شدت سرکوب شده و نیروهای امنیتی به سوی مردم معترض آتش گشودند.

بخش‌های جنوبی ایران و به ویژه جنوب شرق این کشور در استان سیستان و بلوچستان در روزها و هفته‌های گذشته شاهد اعتراضات گسترده‌ای بود که در نتیجه کشته شدن تعدادی از سوخت‌بران به راه افتاد. در این اعتراضات تعداد قابل توجهی از معترضان به ضرب گلوله نیروهای امنیتی کشته شدند. هر چند آمار دقیقی از کشته‌های این اعتراضات وجود ندارد، اما فعالان بلوچ شمار آنها را ده‌ها نفر اعلام کرده‌اند.

به مانند همه اعتراضات سال‌های اخیر در ایران، با هدف جلوگیری از انتشار اخبار اعتراضات و سرکوب آنها، ایران دسترسی مردم این مناطق به اینترنت را برای روزهای متوالی قطع کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید