توزیع بیش از 2 میلیون دوز واکسن کرونا در سعودی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گفته وزارت بهداشت سعودی، شمار تمامی دوزهای توزیع شده واکسن کرونا، از مرز دو میلیون دوز در این کشور فراتر رفته است.

این افزایش، پس از اعطای بیش از 130 هزار دوز واکسیناسیون در جمعه 12 مارس است که بالاترین میانگین روزانه از زمان آغاز برنامه واکسن ملی کرونا بوده است.

این اقدامات، موید هم‌افزایی بسترسازی‌های وزارتخانه و پاسخ‌گویی شهروندان و ساکنان به اهمیت دریافت واکسن است.

این افزایش پس از افتتاح بیش از 500 مرکز واکسن در مناطق مختلف سعودی با هدف گسترش بهداشت، رخ داده‌ که مورد پشتیبانی ( وزارت بهداشت) و استقبال مردم برای دریافت واکسن با رعایت اقدامات نظارتی و پیشگیرانه برای حفظ سلامت و ایمنی آن‌ها قرار گرفته است.

واکسیناسیون در سعودی
واکسیناسیون در سعودی

به گفته وزارت سعودی، بیشتر زمان‌های اجرای واکسیناسیون طی 14 روز آینده با سرعت بسیار بالایی تا 80٪ رزرو شده و اپلیکیشن «سلامتی من» به شهروندان و افراد مقیم اجازه می‌دهد تا به راحتی قرار ملاقات را رزرو کرده و از مکان مراکز ارائه دهنده واکسن، مطلع شوند.

وزارت بهداشت با تاکید بر ایمنی و سلامت واکسن، از همه خواست تا هر چه سریع‌تر واکسن کرونا را از طریق مراکز متعدد در تمام مناطق پادشاهی دریافت و از طریق آپلیکیشن «سلامتی من» ثبت نام کنند.

وزارت بهداشت سعودی بار دیگر به همه دست اندرکاران، به ویژه بخش خصوصی، خاطر نشان ساخت که واکسن به صورت رایگان و در راستای مشارکت در برنامه ملی، ارائه می‌شود و همه مراکز موجود در اپلیکیشن «سلامتی من» در دسترس هستند تا شهروندان و افراد مقیم بتوانند، به راحتی مراکز نزدیک به خود را شناسایی و وقت قبلی را متناسب با وضعیت خود، رزرو کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید