کوشنر کتابی درباره ریاست جمهوری ترامپ و «صلح ابراهیم» منتشر می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک منبع آگاه روز چهارشنیه 10 مارس به خبرگزاری رویترز گفت، که جارد کوشنر داماد دونالد ترامپ و یکی از مشاوران ارشد رئیس جمهوری پیشین آمریکا بود، قصد دارد کتابی درباره تجربیات خود در کاخ سفید در زمان ریاست جمهوری ترامپ، از جمله نقش او در مذاکرات برای رسیدن به توافق صلح ابراهیم میان اسرائیل و کشورهای عربی، بنویسد.

منبع آگاه به رویترز گفته است جارد کوشنر در کتاب خود بیشتر بر امور خاورمیانه و توافق صلح میان اسرائیل و کشورهای عربی امارات، بحرین، سودان و مراکش که به توافق صلح ابراهیم معروف شد تمرکز کرده است.

مراسم امضاى توافق صلح ابراهيم
مراسم امضاى توافق صلح ابراهيم

جارد کوشنر، مشاور ارشد و داماد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا یکی از مهندسان اصلی صلح ابراهیم که در سبتامبر سال 2020 به وقوع پیوست بوده است.

این کتاب همچنین به اصلاح زندان‌ها در آمریکا، توافقات تجاری، روابط آمریکا با چین، واکنش آمریکا به پاندمی کرونا، تحقیقات درباره مداخله روسیه در انتخابات 2016 میلادی، داستان استیضاح ترامپ، بحران مرزی و رویدادهای پیرامون مرگ جورج فلوید در بازداشت پلیس خواهد پرداخت.

این منبع گفت: کوشنر به دنبال تسویه حساب نیست بلکه می‌خواهد متن تاریخی تهیه کند و به خوانندگان کمک کند تا درک کنند کار در کاخ سفید ترامپ چگونه بود.

این منبع افزود: این دیدگاه و نقطه‌نظرات جالب از سوی فردی خواهد بود که یک جایگاه مهم و قابل توجه داشت، در اکثر لحظات مهم و پرتنش حضور داشت اما خود را از مرکز توجهات دور نگه داشته بود، پشت صحنه حضور داشت و دسترسی محدودی به رسانه‌ها می داد.

ترامپ، کوشنر و ایوانکا
ترامپ، کوشنر و ایوانکا

این منبع افزود، کتاب کوشنر باید دارای محتوایی جالب توجه باشد به این دلیل که او مسئول پرونده‌های زیادی بود که سخت ترین لحظات زندگی‌اش را با آن موضوعات سپری کرد.

کوشنر 40 ساله و همسرش ایوانکا ترامپ پس از پایان ریاست جمهوری دونالد ترامپ، از واشنگتن به میامی نقل مکان کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید