پاسخ پرنس ویلیام به برادرش هری: خانواده سلطنتی نژادپرست نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پرنس ویلیام از خانواده سلطنتی بریتانیا در برابر اتهامات نژادپرستی مطرح شده از سوی برادرش پرنس هری و همسرش مگان، به دفاع از خانواده سلطنتی برخاست و تأکید کرد که اعضای خانواده سلطنتی «نژادپرست نیستند.»

ویلیام با اظهارنظر روز پنج‌شنبه 11 مارس خود هنگام بازدید از مدرسه‌ای در شرق لندن، نخستین عضو خانواده سلطنتی بود که مستقیماً به مصاحبه آتشین برادرش و دوشس ساسکس با اپرا وینفری، پاسخ داد که روز یکشنبه گذشته در ایالات متحده پخش شد.

کاخ باکینگهام در بیانیه‌ای 61 کلمه‌ای، سعی در پاسخگویی به ادعاهای نژادپرستی هری و مگان داشت اما نتوانست جنجال ایجاد شده را آرام سازد.

ویلیام که پس از چارلز، نفر دوم برای جانشینی پدرش است، گفت که پس از مصاحبه، هنوز با هری صحبت نکرده‌ است. او اطمینان داد: «ولی من با او صحبت خواهم کرد.»

بخش‌هایی از مصاحبه آتشین پرنس هری و همسرش مگان
بخش‌هایی از مصاحبه آتشین پرنس هری و همسرش مگان

اظهارات هری و مگان، برای خانواده سلطنتی تکان دهنده بود و بحث و جدل را در سراسر جهان پیرامون نژادپرستی، سلامت عقلی خانواده سلطنتی و حتی رابطه بریتانیا و مستعمره‌های پیشین آن به راه انداخت.

این تنش‌ها در حالی افزایش یافت که مردم منتظر بودند ببینند خانواده سلطنتی، چگونه به این اتهامات پاسخ خواهد داد.

مگان که خود فردی دو رگه است، در این مصاحبه گفت که او به عنوان عضوی از خانواده سلطنتی چنان منزوی و بیچاره بوده که حتی به فکر خودکشی هم افتاده بود.

به گفته او، همسرش هری به او گفته بود که «نگرانی‌ها و گفت‌وگوهایی» از سوی یکی از اعضای خانواده سلطنتی در مورد رنگ پوست نوزادش هنگام بارداری آرچی پسرشان، مطرح شده‌است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید