اولتیماتوم سناتورهای آمریکا به اسد در دهمین سالگرد انقلاب سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سناتور جیم ریش عضو کمیسیون روابط خارجی سنا و باب منندز از حزب دموکرات و عضو برجسته و رئیس کمیسیون روابط خارجی سنا به همراه 9 تن از همکاران خود در این کمیسیون، لایحه‌ای را از سوی هر دو حزب در ادامه حمایت از انقلاب سوریه و بازخواست از بشار اسد و حامیان روسی و ایرانی او در دهمین سالگرد انقلاب سوریه ارائه دادند.

طبق متن پیش‌نویس و به موازات فراخوان آمریکا برای حمایت از کمک‌های بشردوستانه به مردم سوریه، این متن، جنایات رژیم اسد علیه شهروندان خود را محکوم کرده و بار دیگر بر تعهد ایالات متحده برای بازخواست از رژیم و حامیانش درمورد جنایات جنگی و جنایات ضد انسانی در سوریه، تأکید شده‌ است. این قطعنامه همچنین از تلاش شجاعانه مدافعان حقوق‌بشر سوریه برای مستندسازی و افشای خشونت‌های جنایتکارانه و بی‌رویه رژیم اسد، ستایش کرد.

جیم ریش گفت: «بشار اسد و حامیان روسی و ایرانی او طی دهه گذشته، رنج عظیمی را برای مردم سوریه مشتمل بر شکنجه، گرسنگی، استفاده از سلاح‌های شیمیایی و بمب‌های بشکه‌ای ایجاد کرده‌اند.»

بشار اسد
بشار اسد

او ادامه داد: «همزمان با نزدیک شدن به دهمین سالگرد منازعه سوریه، من افتخار دارم که این پیش‌نویس را به همراه سناتور منندز پیشنهاد می‌دهم که برپشتیبانی ایالات متحده از مردم سوریه، راه حل سیاسی برای منازعه و بازخواست از جنایات رژیم از طریق اجرا و فعال سازی «قانون قیصر» تأکید دارد.»

بر اساس این بیانیه، جهان در طول یک دهه، شاهد تمایل اسد به کشتار، شکنجه، استفاده از گازهای شیمیایی و گرسنگی دادن به مردم خود برای ماندن در راس هرم قدرت در سوریه بوده‌ است.

باب منندز سناتور دموکرات، گفت: «مردم سوریه برای مدت بسیار طولانی از دست قصابی که حامیانش در تهران و مسکو هستند و از حکومت تروریستی او پشتیبانی می‌کنند، رنج می‌برد. در سالروز این مناسبت بزرگ و اندیشیدن درمورد راه‌های پایداری مردم سوریه، باید این فرصت را مغتنم شمرد و تعامل دیپلماتیک ایالات متحده برای یافتن اقداماتی مشخص را پی ریخت که در خدمت پیاده شدن عدالت در مورد اسد باشد و مردم سوریه را به سوی آشتی، ثبات و آزادی، رهنمون سازد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید