استقبال پادشاهی سعودی از رای اعتماد به دولت جدید لیبی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

چند ساعت پس از رای اعتماد پارلمان به تشکیل دولت جدید لیبی، وزارت خارجه پادشاهی عربی سعودی شامگاه چهارشنبه 10 مارس 2021 ضمن استقبال از تصمیم مجلس نمایندگان لیبی به دادن رای اعتماد به دولت اتحاد ملی به ریاست عبدالحمید البیبه آن را «گامی تاریخی» عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) پادشاهی عربی سعودی با صدور بیانیه‌ای تحقق این گام تاریخی مهم که می‌تواند به تحقق امنیت و ثبات در این کشور بیانجامد را به حکومت، دولت و مردم لیبی تبریک گفت.

پادشاهی سعودی در این بیانیه ضمن با ارزش خواندن تلاش‌های ثمربخش سازمان ملل متحد در این زمینه، بر همبستگی سعودی با کشور برادر لیبی و حمایت از همه تلاش‌های نیکوکارانه جهت دستیابی به راه حلی سیاسی برای بحران لیبی تاکید کرده و ابراز امیدواری کرد این گام منجر به تحقق امنیت، ثبات و توسعه در لیبی شود.

سعودی همچنین ابراز امیدواری کرد که تحقق این دستاورد منجر به حفظ وحدت و حاکمیت لیبی شده و مانع از دخالت‌های خارجی در این کشور شود که امنیت منطقه‌ای عربی را با خطر مواجه ساخته است.

شایان ذکر است پارلمان لیبی چهارشنبه در چارچوب طرح مورد حمایت سازمان ملل متحد برای پایان دادن به یک دهه هرج و مرج و خشونت در این کشور و اجرای انتخابات در دسامبر آینده، به دولت جدید وحدت ملی در این کشور به ریاست عبدالحمید الدبیبه رای اعتماد داد.

دولت جدید اتحاد ملی لیبی به ریاست الدبیبه با کسب 121 رای موافق از میان 132 رای نمایندگان حاضر در جلسه، اعتماد پارلمان را کسب کرد.
قرار است دولت جدید اتحاد ملی در لیبی هفته آینده در شهر بنغازی در شرق این کشور، سوگند قانونی اساسی یاد کند

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید