ائتلاف عربی: سامانه پدافند موشکی حوثی‌ها در استان مارب یمن منهدم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن، چهارشنبه 11 مارس با تأکید بر ادامه حمایت از عملیات ارتش ملی یمن و قبائل استان مارب و حمایت از غیرنظامیان، نابودی پدافند هوایی از نوع سامانه (سام 6) متعلق شبه‌نظامیان حوثی در مارب و هدف قرار دادن سکوهای پرتاب موشک در بیت نعم واقع در شمال صنعا را اعلام کرد.

سرتیپ عبدو مجلی سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن دربیانیه ائتلاف عربی، از فداکاری‌های نیروهای مسلح و عناصر قبائل یمن و پیروزی‌های گسترده ارتش در جبهه‌های نبرد علیه شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران، ستایش کرد.

سرتیپ مجلی همچنین چهارشنبه 11 مارس در یک نشست مطبوعاتی گفت که ارتش در جبهه‌های گوناگون نبرد پیروز شده و شبه‌نظامیان تروریست حوثی که همواره شکست خورده‌اند، هنوز غیرنظامیان استان مارب را هدف قرار می‌دهند که دربردارنده میلیون‌ها آواره و پناهجو است؛ آنهم در حالی که حملات علیه مردم تعز، حدیده، الجوف، الضالع و البیضاء همچنان ادامه دارد.

اوهمچنین خاطرنشان کرد که عملیات جنگی ارتش در مناطق، محورها و جبهه‌های مختلف به پیروزی‌های بزرگی منجر شده و نقشه‌های شبه‌نظامیان کودتاگرحوثی به ویژه در جبهه‌های تعز، مارب و الجوف شکست خورده که طی آن، نیروهای مسلح توانستند، مناطق مهمی را آزاد و کنترل مواضع سوق الجیشی را در دست بگیرند.

نیروهای ارتش یمن در مارب (خبرگزاری فرانسه)
نیروهای ارتش یمن در مارب (خبرگزاری فرانسه)

حوثی‌ها اهمیتی به جان عناصر خود نمی‌دهند

شایان ذکر است که سرتیپ ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن سه‌شنبه 9 مارس با حضور در استان مأرب تأکید کرد که نیروهای ائتلاف به پشتیبانی ارتش یمن در حال نبرد در این منطقه هستند.

او فاش ساخت که با مقامات استان ملاقات کرده و روند زندگی به شکل عادی در این استان در جریان است.

المالکی همچنین تأکید کرد که مارب تسلیم شبه‌نظامیان حوثی نخواهد شد و این شبه‌نظامیان، اهمیتی به جان عناصر خود نمی‌دهند که آن‌ها را به جبهه‌های جنگ فرستاده‌اند.

لمالکی در ادامه با اشاره به عملیات «توفان اراده» که در راستای حمایت از مردم یمن و پاسداری از دولت قانونی. برسمیت شناخته شده آن در مجامع بین‌المللی، آغاز گردید، تأکید کرد که نیروهای ائتلاف عربی به پشتیبانی در ابعاد انسانی، سیاسی و نظامی یمن، ادامه خواهند داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید