پیش‌بینی درآمد 15 میلیارد دلاری فایزر از فروش واکسن‌ کرونا در سال جاری

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دو شرکت بیونتیک و فایزر چهارشنبه 10 مارس2021 پیش‌بینی کردند که در سال جاری 15 میلیارد دلار از فروش واکسن کرونا درآمد خواهند داشت.

اوگور شاهین رئیس اجرایی شرکت آلمانی بیونتیک و شریک آن فایزر در گفتگو با تلویزیون «بلومبرگ» با اشاره به توانایی‌های مشترک این دو شرکت‌ برای تولید 3 میلیارد دوز از واکسن کووید- 19 در سال آینده و ارائه واکسن‌های فایزر در سطح گسترده‌ای در همه نقاط جهان، پیش‌بینی کرد که در سال جاری میزان درآمد آنها از فروش واکسن ضد کرونای فایزر به 15 میلیارد دلار برسد.

اوگور شاهین همچنین توضیح داد که این دو شرکت عملا دارای تقاضاهایی برای خرید 1.3 میلیارد دوز از واکسن ضد کرونای فایزر هستند.

دو شرکت فایزر و بیونتیک در این زمینه متعهد شده‌اند دو میلیارد دوز از واکسن فایزر ضد کرونا را در سال جاری تولید و به مشتریان خود عرضه کنند.

شرکت فایزر همچنین متعهد شده تا دو سوم میزان مورد تقاضای آمریکا از واکسن فایزر که تعداد آن بالغ بر 300 میلیون دوز است را تا پایان ماه مه به این کشور تحویل دهد.

علاوه بر آن این شرکت متعهد شده تا دست‌کم 500 میلیون دوز واکسن فایزر ضد کرونا را به همراه 100 میلیون دوز اختیاری دیگر طی سال جاری به اتحادیه اروپا تحویل دهد.

شرکت فایزر پیش‌بینی کرد که از محل فروش واکسن ضد کرونا طی سال جاری، نزدیک به 15 میلیارد دلار درآمد کسب کند. در این راستا آلبرت بورلا رئیس اجرایی این شرکت گفت که قیمت واکسن کرونا در آینده افزایش خواهد یافت.

از طرفی اوگور شاهین مدیر، اجرایی شرکت آلمانی بیونتیک، گفت که او اطمینان دارد این شرکت به همراه شریک آن فایزر به شرط این‌که خللی در روند تولید ایجاد نشود، بتواند واکسن‌های مورد نیاز ضد کرونا در اروپا و ایالات متحده آمریکا را فراهم کند و در این راستا هر کسی که به واکسن نیاز داشته باشد بتواند تا پایان تابستان آینده آن را دریافت کند.

مدیر اجرایی شرکت آلمانی بیونتیک همچنین ابراز امیدواری کرد که شرکت او به همراه شریک آن فایزر بتواند تا آغاز سال 2022 تعداد دوزهای واکسن ضد کرونا برای واکسیناسیون همه افراد در نقاط مختلف جهان را فراهم کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید