تاکید ائتلاف عربی بر ادامه پشتیبانی از ارتش یمن در جبهه مأرب

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن شامگاه سه‌شنبه 9 مارس 2021 تاکید کرد که نیروهای ائتلاف به پشتیبانی از ارتش یمن در عملیات‌ جنگی در استان مأرب ادامه می‌دهند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) سرتیپ ستاد ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن شامگاه سه‌شنبه هنگام حضور در جبهه استان مأرب یمن تاکید کرد که ائتلاف به پشتیبانی از ارتش یمن در درگیری‌های جاری در این منطقه ادامه می‌دهد.

سرتیپ المالکی در ادامه اظهارات خود اعلام کرد که با مسئولان استان مأرب دیدارهایی انجام داده و اوضاع در این استان به طور طبیعی پیش می‌رود.

المالکی تاکید کرد که استان مارب یمن در برابر حملات شبه‌نظامی حوثی مقاومت می‌کند. او در این راستا اشاره کرد که حوثی‌ها ارزشی برای جان عناصر خود که به جبهه‌ها اعزام می‌شوند، قائل نیستند.

المالکی با بیان اینکه عملیات «توفان قاطع» برای دفاع از مردم یمن و محافظت از دولت قانونی یمن که از سوی جامعه بین‌المللی به رسمیت شناخته شده است، انجام می‌شود، گفت که ائتلاف عربی بنا به درخواست نیروهای ارتش یمن که در جبهه‌های نبرد حضور دارند به ارائه همه انواع پشتیبانی در تمام زمینه‌های انسانی، سیاسی، نظامی ادامه می‌دهد.

شایان ذکر است که ارتش یمن دوشنبه موفق شد مواضعی را در استان مارب آزاد و پیروزی‌هایی را در استان تعز محقق کند و در این جبهه‌ها تلفات و خسارت‌های سنگینی را به شبه‌نظامیان حوثی وارد نماید.

نیروهای ارتش یمن با پشتیبانی مقاومت مردمی و نیروهای ائتلاف حمایت از دولت قانونی این کشور موفق شدند مواضع جدیدی را در جبهه‌های نبرد در شمال غرب استان مأرب آزاد کرده و تلفات جانی و خسارت‌های مادی بزرگی را به حوثی‌ها وارد کنند.

یک منبع نظامی به ستاد اطلاع‌رسانی نیروهای مسلح یمن گفته که ارتش و مقاومت مردمی یمن با حمله شبه‌نظامیان حوثی مقابله کرده و با انجام ضد‌حمله‌ای موفق شدند تعدادی از مواضع در مناطق جبهه «محزام ماس» را آزاد کنند.

بنا به تاکید این منبع نظامی این درگیری‌ها به کشته و مجروح شدن دهها تن از عناصر شبه‌نظامی حوثی انجامیده و خسارت‌هایی به تجهیزات و جنگ‌افزارهای آنها وارد شده است.

به گفته این منبع جنگنده‌های ائتلاف عربی یک سکوی پرتاب موشک‌های حوثی را در اطراف جبهه مأرب منهدم کردند و طی حملات هوایی دیگری خودروها و تجهیزات زرهی حوثی‌ها را به طور کامل منهدم کردند که همه عناصر حوثی سرنشین آن کشته شدند.

شایان ذکر است که ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن یکشنبه گذشته اعلام کرده بود که عملیات نظامی نوعی را با انجام حملات هوایی سنگینی علیه مواضع شبه‌نظامیان حوثی در یمن آغاز کرده است.

ائتلاف عربی تأکید کرد این عملیات نوعی که مطابق با قانون بین‌المللی انسانی و قواعد عرفی آن انجام می‌شود توانمندی‌های حوثی‌ها را صنعا پایتخت یمن و تعدادی دیگر از استان‌های این کشور هدف قرار می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید