بازداشت پنج نفر در کابل به اتهام اخذ رشوه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دادستانی‌ کل افغانستان، چهارشنبه 10 مارس از بازداشت پنج نفر به شمول یک کارمند قراردادی کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی این کشور به اتهام فریب‌کاری و مطالبه 20 هزار دالر آمریکایی خبر داد.

دادستانی‌کل افغانستان با نشر اعلامیه‌ای نوشت، این افراد از سوی ریاست‌ عمومی دادستانی کنترول و مراقبت دادستانی‌کل به همکاری کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی این کشور دستگیر شدند.

در این اعلامیه ذکر شده، پرونده این افراد تحت تحقیق قرار دارد که پس از تکمیل مراحل تحقیقاتی، نتایج آن اعلام خواهد شد.

براساس این اعلامیه: «لوی څارنوالی (دادستانی‌کل) دولت جمهوری اسلامی افغانستان، در امر مبارزه با فساد اداری متعهد است. این اداره تمام قضایا را بی‌طرفانه و مستقلانه، با استناد بر مدارک و شواهد و بربنیاد قوانین نافذه کشور مورد تحقیق و بررسی قرار می‌دهد».

شایان ذکر است که وزارت امور داخله‌ افغانستان به تاریخ 15 فوریه 2021 اعلام کرد که ریاست مبارزه علیه جرایم سنگین این وزارت پنج تن از کارمندان گمرک کابل را به اتهام «اخذ رشوت» بازداشت کرد.

همچنان سه سناتور افغان در ماه دسامبر 2020 به اتهام «گرفتن 40 هزار دالر آمریکایی #رشوه» در ولایت #بلخ در شمال افغانستان دستگیر شدند که دادستانی‌کل این کشور اعلام کرد، این سناتوران هر یک به ده‌سال و یک‌ماه حبس تنفیدی و پرداخت 40 هزار دالر آمریکایی طور تضمین محکوم به مجازات شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید