افغانستان؛ ترانه‌خوانی دانش‌آموزان دختر بالاتر 12 سال در محافل عمومی ممنوع شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت معارف (آموزش و پرورش) افغانستان چهارشنبه 10 مارس به همه مکاتب دولتی و خصوصی این کشور دستور داد به دانش‌آموزان دختر بالای 12 سال در محافل عمومی و مردانه اجازه اشتراک و ترانه‌خوانی را ندهند.

به گزارش روزنامه «هشت صبح» نجیبه آرین، سخنگوی وزارت معارف افغانستان گفت که این تصمیم براساس تقاضای مکرر دانش‌آموزان، والدین دانش‌آموزان و مجلس سنا گرفته شده است.

آرین اضافه کرد، حجم درس در دوره‌های متوسطه و لیسه زیاد است و از آن‌جایی که وقت دانش‌آموزان برای اشتراک در محافل عمومی برای ترانه‌خوانی هدر می‌رفت، این تصمیم گرفته شده است.

او گفت که اساس این تصمیم درخواست مکرر خانواده‌ها، دانش‌آموزان و نامه‌ای بوده‌ است که از سوی مجلس سنا به وزارت معارف فرستاده شده بود.
در همین حال، در نامه‌ای که از ریاست معارف ولایت کابل به مکاتب دولتی و خصوصی فرستاده شده، اشتراک تیم‌های ترانه‌خوانی دختران بالاتر از 12 سال در محافلی که صد درصد شرکت‌کنندگان آن زن باشد، استثنا قرار داده شده است.

در این نامه به مکاتب دولتی و خصوصی توصیه شده است که تیم‌های ترانه را طوری تنظیم کنند که اعضای آن دختران زیر 12 سال باشند.

شایان ذکر است که این اقدام وزارت معارف افغانستان با واکنش‌های گسترده روبه‌رو شده و تصمیم این وزارت را «طالبانی» خوانده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید