ائتلاف بین‌المللی: آماده پشتیبانی هوایی نیروهای عراق هستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سرهنگ وین ماروتو سخنگوی ائتلاف بین‌المللی چهارشنبه 10 مارس 2021 آمادگی این ائتلاف را برای پشتیبانی از نیروهای عراقی و پشتیبانی هوایی اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری عراق او گفت که نیروهای عراقی قادر به انجام عملیات مستقل برای از میان بردن بقایای داعش، بدون کمک گرفتن از حملات هوایی هستند و ما نیز «اینجا هستیم تا با دولت عراق همکاری کنیم.»

او افزود که نیروهای هوایی و زمینی عراق در سطح خوبی از آمادگی تسلیحاتی و عملیاتی قرار دارند.

نیروهای ارتش عراق
نیروهای ارتش عراق

دستگیری مسئول اجرای اعدام‌ در داعش

دستگاه اطلاعاتی عراق چند روز پیش، مسئول اجرای اعدام در داعش را در جریان عملیات اطلاعاتی در منطقه الدوره در جنوب بغداد، دستگیر کرد.

در بیانیه دستگاه اطلاعاتی عراق در یکشنبه گذشته آمده است: «عاشور النعیمی، معروف به عاشور الذباح، دستگیر شد که مسئول سابق سلول اعدام در به اصطلاح ولايت فلوجه یرموک بود و در ده‌ها جنایت تروریستی علیه غیرنظامیان و نیروهای امنیتی نقش داشت.»

ارتش عراق و سرویس اطلاعات عمومی همچنان در حال پیگیرد هسته‌های داعش در مناطق فعالیت خود هستند و در این راستا، 63 نفر در 3 استان کرکوک، نینوا و دیالی دستگیر شدند.

فرماندهی عملیات استان دیالی در فوریه گذشته، عملیات مشترک ارتش عراق و نیروهای امنیتی را برای ردیابی عناصر داعش با پشتیبانی نیروی هوایی آغاز کرد که نقطه کانونی این عملیات، در مناطق زور الاصلاح در شهرستان خانقین بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید