كاخ سفید: سعودی را کمک می‌کنیم از اراضی‌اش دفاع کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ایالات متحده آمریکا اعلام کرد از پادشاهی عربی سعودی حمایت می‌کند تا این کشور بتواند از اراضی خود در مقابل حملات پیکارجویان حوثی دفاع کند.

یک مقام کاخ سفید روز دوشنبه 8 مارس 2021 در پاسخ به سوال العربیه ضمن تاکید بر این که «حملات حوثی‌ها خطرناک و غیرقابل قبول است و شهروندان غیرنظامی را با خطر تهدید می‌کند» گفت که آمریکا از سعودی حمایت می‌کند تا این کشور بتواند از اراضی خود دفاع کند.
این مقام مسئول افزود: «در رابطه با حملات ادامه‌دار حوثی‌ها، با سعودی همکاری می‌کنیم.»

Advertisement

کاخ سفید تاکید کرد سعودی با «تهدیدات امنیتی جدی از سوی حوثی‌ها» و برخی دیگر کشورهای منطقه مواجه است و آمریکا به «همکاری مستحکم با سعودی و تقویت توان دفاع این کشور برای مقابله با این تهدیدات» ادامه می‌دهد.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا هم ضمن محکوم کردن حملات حوثی‌ها به سعودی، به خبرنگاران گفت: «خاورمیانه بخشی از منافع حیاتی آمریکاست و واشنگتن نیروی کافی در منطقه نگاه خواهد داشت.»

سفارت آمریکا در ریاض هم روز دوشنبه حملات اخیر حوثی‌ها به سعودی را محکوم کرده و آن را نشانه عدم اهتمام حوثی‌ها به تلاش‌های صلح توصیف کرد.

سفارت آمریکا در صفحه توئیترش نوشت: «حملات اخیر حوثی‌ها به پادشاهی عربی سعودی را محکوم می‌کنیم. حملات شرارت‌بار حوثی‌ها به شهروندان غیرنظامی، زیرساخت‌های حیاتی نشانگر عدم احترام آنها به حیات انسان و عدم توجهشان به تلاش‌ها برای برقراری صلح است.»

در بیانیه سفارت آمریکا در ریاض آمده که واشنگتن در کنار حکومت و ملت سعودی می‌ایستد و پای‎بندی آمریکا به دفاع از کشور و امنیت سعودی یک امر ثابت است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید