شیوع کرونای جهش‌یافته در اهواز و اعمال محدودیت‌های جدید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اهواز و شهرهای اطراف آن با شدت گرفتن شیوع کرونای نوع جهش‌یافته از حدود یک ماه پیش همچنان روزهای سختی را می‌گذرانند، در این میان و به منظور کنترل بیماری، محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها افزایش پیدا کرده است.

تداوم وضعیت قرمز کرونا در اهواز و 10 شهرستان اطراف آن و استمراز وضعیت نارنجی در هشت شهرستان دیگر باعث شده محدودیت‌ها و ممنوعیت‌ها با قوت و شدت ادامه داشته باشد.

مهران احمدی بلوطکی، رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز درباره آخرین وضعیت کرونا در این شهرستان به خبرگزاری تسنیم گفت که در سه روز گذشته بیش از 30 مورد ناقل کرونا شناسایی شده است.

او همچنین اعلام کرد که 26 مورد مثبت کرونا در راه‌آهن و پایانه مسافربری غرب اهواز شناسایی شده و برای شناسایی بیماران کرونایی در فرودگاه اهواز روزانه به طور متوسط بیش از یک هزار تست کرونا گرفته می‌شود.

محمد علوی رئیس مرکز بهداشت خوزستان، نیز حدود سه هفته پیش گفت که موارد بیماری کووید 19 در این استان 75 درصد، موارد بستری 65 درصد و آمار جان‌باختگان 52 درصد افزایش یافته است.

با شدت گرفتن کرونا در اهواز و شهرهای اطراف آن، موضوع تعطیلی بازار مطرح شد و روز گذشته این تصمیم اجرایی شد اما برخی از مسئولان تعطیلی دیرهنگام بازار را مورد انتقاد قرار دادند. نماینده مردم اهواز در مجلس ایران در این باره گفت: «تعطیلی بازار در استان با تاخیر انجام شد در حالی که می‌توانستیم زودتر این کار را انجام داده تا به مردم کمتر آسیب وارد شود چون سلامت مردم مقدم بر هر چیزی است».

از سوی دیگر روز گذشته، خبرگزاری ایسنا تصاویر تکان‌دهنده‌ای از غسالخانه «باغ فردوس» اهواز منتشر کرد که نشان می‌داد مراجعه به این آرامستان در روزهای اخیر و با توجه به وضعیت هشدار قرمز کرونا در استان و به ‌ویژه اهواز بسیار بیشتر شده است.

خبرگزاری‌ رسمی جمهوری اسلامی نیز چند روز پیش گزارشی از افزایش بی‌سابقه انتقال اجساد قربانیان کرونا به باغ فردوس اهواز خبر داده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید