سناتور تام کاتن: سیاست‌های جو بایدن سعودی را زیر باران موشک‌های ایران قرار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی تام کاتن با انتقاد از سیاست‌های دولت جو بایدن در قبال ایران و حوثی‌ها، گفت که این سیاست‌ها به بازوهای ایران در منطقه جرات حمله به سعودی را داد.

سناتور کاتن در صفحه توئیترش نوشت: «موشک‌های ایران روی سعودی می‌بارد. سیاست بایدن [در این‌باره چیست]؟ برداشتن رده‌بندی تروریسم از روی بازوی آنها در یمن و کاهش فروش اسلحله به سعودی‌ها!»

Advertisement

او در ادامه نوشت: «دولت نقش ایران در حملات صورت گرفته به نیروهای آمریکایی در عراق را لاپوشانی می‌کند، به جای اینکه حملات اخیر را به منبع‌شان که رژیم ایران است ربط دهد. مقامات دولت باید تقصیر را به گردن 65 درصد از عراقی‌ها که شیعه‌اند می‌اندازد.»

به گفته سناتور تام کاتن دولت بایدن شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران را تشویق می‌کند.

یک مقام کاخ سفید روز دوشنبه 8 مارس 2021 در پاسخ به سوال العربیه ضمن تاکید بر این که «حملات حوثی‌ها خطرناک و غیرقابل قبول است و شهروندان غیرنظامی را با خطر تهدید می‌کند» گفت که آمریکا از سعودی حمایت می‌کند تا این کشور بتواند از خاک خود دفاع کند.

این مقام مسئول افزود: «در رابطه با حملات ادامه‌دار حوثی‌ها، با سعودی همکاری می‌کنیم.»

کاخ سفید تاکید کرد سعودی با «تهدیدات امنیتی جدی از سوی حوثی‌ها» و برخی دیگر کشورهای منطقه مواجه است و آمریکا به «همکاری مستحکم با سعودی و تقویت توان دفاع این کشور برای مقابله با این تهدیدات» ادامه می‌دهد.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا هم ضمن محکوم کردن حملات حوثی‌ها به سعودی، به خبرنگاران گفت: «خاورمیانه بخشی از منافع حیاتی آمریکاست و واشنگتن نیروی کافی در منطقه نگاه خواهد داشت.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید