رزمایش مشترک جنگنده‌های سعودی و بمب افکن‌های آمریکایی B-52

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع پادشاهی عربی سعودی، روز دوشنبه 8 مارس 2021 اعلام کرد، نیروی هوایی سعودی و ایالات متحده آمریکا، رزمایش مشترکی انجام دادند که در آن جنگنده‌های F15SA سعودی و بمب افکن‌های استراتژیک B52 نیروی هوایی آمریکا، شرکت داشتند.

محوریت این رزمایش دوجانبه بر قابلیت‌ها، کنترل هوایی و ادغام عملیاتی متمرکز است و ادامه همکاری مشترک بین نیروی هوایی سلطنتی سعودی و نیروی هوایی ایالات متحده برای حفظ امنیت و ثبات در منطقه را برجسته می‌کند.

فرماندهی مرکزی ایالات متحده «سنتکام» روز یکشنبه، در بیانیه‎ای اعلام کرد، برای اطمینان بخشیدن به متحدان‌ ما در منطقه و بازدارندگی ایران که در چارچوپ تلاش‌های مشترک برای حفظ ثبات و امنیت منطقه صورت می‌گیرد، 2 بمب افکن B-52 در یک مأموریت گشت‌زنی دوربردی در سراسر خاورمیانه به پرواز درآمدند.

در این بیانیه، فرماندهی مرکزی ایالات متحده گفت:«بمب افکن B-52 با اسکورت جداگانه جنگنده‌های کشورهای سعودی ، قطر و برخی دیگر از کشورهای خاورمیانه در سراسر منطقه خاورمیانه به پرواز درآمدند.

در این بیانیه آمده است: «نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا برای تأمین نیازهای مأموریت‌های نظامی و آموزش مستمر با شرکای منطقه‌ای خود به طور معمول جنگنده‌ها و دیگر پرسنل نظامی را در منطقه تحت مسئولیت و کنترل فرماندهی مرکزی ایالات متحده منتقل می کند. این اقدام بر اهمیت همکاری‌های استراتژیک میان واشینگتن و متحدانش تأکید دارد».

فرماندهی مرکزی ایالات متحده در این این بیانیه بار دیگر بر ادامه همکاری با متحدان تاکید و اعلام کرد که بر حفظ امنیت خاورمیانه متعهد است.
این چهارمین ماموریت جنگنده‌های بمب افکن «B-52» آمریکا است که در سال جدید در خاورمیانه انجام می‌گیرد.

این رزمایش هوایی مشترک یک هفته پس از شلیک 10 موشک به پایگاه هوایی الاسد در عراق که مقر استقرار نیروهای آمریکایی و ائتلاف بین المللی ضد تروریسم است، انجام می‌گیرد.

از مهمترین ویژگی این بمب افکن‌ها، توانایی حمل مقدار زیادی سلاح متعدد و اصابت دقیق اهدافشان در عمق خاک دشمن است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید