حضور هیات قطری در قاهره و تدارک ازسرگیری روابط دیپلماتیک با مصر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

یک هیأت رسمی قطری دوشنبه 8 مارس 2021 به قاهره، پایتخت مصر، سفر کرده تا به منظور ازسرگیری کامل روابط دیپلماتیک و دوجانبه با مصر با مقامات این کشور به رایزنی بپردازد.

بنا به گزارش منابع «العربیه‌» و «الحدث» در مصر، هیأت رسمی قطری قراراست در سفر به قاهره رایزنی‌هایی را با مقامات مصری درباره بندهای جدید توافقالعُلا انجام دهد و شرایط را برای بازگشت کامل روابط دیپلماتیک میان قاهره ودوحه در مرحله پیش‌رو فراهم کنند.

بنا به این گزارش گفته شده که هیآت قطری در دیدار با مسئولان مصری بررسی‌ها و هماهنگی‌هایی را به منظور ازسرگیری کامل و بدون موانع فعالیت‌های سفارت مصر در دوحه، انجام د‌هد.

به گفته این منابع در نشست‌های میان مسئولان وزارت خارجه دو کشور تعدادی از پرونده‌ها معلق مانده است و در رأس آن هماهنگی لازم برای بازگشت دیپلمات‌های مصری به دوحه و دیپلمات‌های قطری به قاهره، بررسی خواهد شد.

علاوه بر آن، در دیدار مقامات دو کشور هماهنگی‌های دیپلماتیک دوجانبه‌ای در مرحله پیش ‌رو برای تدارک سفر هیأت مصری به دوحه و تاکید بر اجرایی شدن بندهای توافق العلا انجام خواهد شد.

شایان ذکر است طی اجلاس اخیر سران کشورهای خلیجی که در منطقه العُلاپادشاهی عربی سعودی برگزار شده توافق شد تا روابط میان کشورهای سعودی، بحرین، امارات و مصر با قطر، از سر گرفته شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید