تاکید امارات بر ضرورت اتخاذ موضع بین‌المللی قاطعانه در برابر حملات حوثی‌ها

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

امارات متحده عربی سه‌شنبه 9 مارس 2021 ضمن محکوم کردن تلاش شبه‌نظامیان حوثی برای هدف قرار دادن منطقه خمیس مشیط در پادشاهی سعودی با پهپاد بمب‌گذاری شده، بر ضرورت اتخاذ موضع بین‌المللی قاطعانه‌ای در برابر حملات حوثی‌ها تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی امارات (وام)، وزارت خارجه و همکاری‌های بین‌المللی دولت امارات متحده عربی تلاش شبه‌نظامیان حوثی برای هدف قرار دادن منطقه خمیس مشیط در سعودی با پهپاد انفجاری را محکوم کرد.

وزارت خارجه امارات همچنین خواستار اتخاذ موضعی فوری و قاطعانه برای متوقف ساختن چنین اقدامات مکرری کرد که تاسیسات حیاتی و غیرنظامی و امنیت و ثبات پادشاهی عربی سعودی را هدف قرار می‌دهد.

وزارت خارجه امارات تاکید کرد که ادامه آن حملات در روزهای اخیر باعث تنش‌زایی خطرناکی شده و دلیلی جدید بر تلاش شبه‌نظامیان حوثی برای تضعیف امنیت و ثبات در منطقه است.

امارات همچنین ادامه چنین حملاتی از سوی شبه‌نظامیان تروریست حوثی را نشانه اقدام آنها در به چالش کشیدن آشکار جامعه بین‌المللی و سبک شمردن همه قوانین و عرف‌های بین‌المللی عنوان کرد.

این وزارتخانه همچنین بر همبستگی دولت امارات متحده عربی با پادشاهی عربی سعودی و ایستادگی در کنار آن در صفی واحد در برابر همه تهدیدهای علیه امنیت و ثبات این کشور تاکید و حمایت ابوظبی از همه تدابیری که ریاض برای حفظ امنیت و ایمنی شهروندان و افراد مقیم در این کشور اتخاذ می‌کند را اعلام کرد.

در این بیانیه همچنین تاکید شده که امنیت امارات و امنیت سعودی تمامیتی تفکیک ناپذیر است و امارات هر گونه تهدید یا خطری که پادشاهی سعودی با آن مواجه است را تهدیدی علیه ساختار امنیت و ثبات خود می‌داند.

این موضع دولت امارات متحده عربی پس از آن اعلام شد که ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن صبح امروز سه‌شنبه اعلام کرد یک فروند پهپاد بمب‌گذاری شده شبه‌نظامیان حوثی تروریست که به سوی منطقه خمیس مشیط سعودی به پرواز درآمده بود را رهگیری و سرنگون کرده است.

شایان ذکر است که شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران طی روزهای اخیر بر میزان تلاش‌های‌شان برای هدف قرار دادن مناطق مسکونی و اقتصادی در پادشاهی سعودی افزوده‌اند.

این اقدام‌های شبه‌نظامیان حوثی موجی از محکومیت‌های عربی و غربی را به دنبال داشت و همراه آن بر ایستادگی در کنار سعودی و امنیت آن تاکید شده و این حملات شبه‌نظامیان تروریست حوثی تقبیح شد.

در همین راستا سرتیپ ستاد ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی پیش‌تر شامگاه دوشنبه در اظهاراتی به «العربیه» تاکید کرد که «موشک‌ها و پهپادهای شبه‌نظامیان حوثی ساخت ایران است».

المالکی توضیح داد که «نیروهای مسلح سعودی موفق به سرنگونی پهپادهای انفجاری شدند» که برای هدف قرار دادن تاسیسات غیر نظامی سعودی به پرواز درآمده و هدایت شده بود.

شایان ذکر است که تعداد پهپادهای انفجاری که ائتلاف عربی تاکنون رهگیری و سرنگونی آنها را اعلام کرده به بیش از 540 فروند می‌رسد و تعداد موشک‌هایی که توسط سامانه‌های دفاعی سعودی تاکنون رهگیری و منهدم شده‌ به بیش از 350 فروند موشک بالستیک می‌رسد.

در کشاکش روابط میان ایالات متحده آمریکا و ایران و همزمان با آن، شبه نظامیان حوثی مورد حمایت تهران و به دنبال خسارت‌هایی که در تعدادی از مناطق جنوبی در برابر ارتش یمن متحمل شدند، در روزهای اخیر تلاش می‌کنند تا بر تعداد حملات خود علیه سعودی بیافزایند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید