سعودی یک پهپاد بمب‌گذاری شده و یک موشک بالستیک شبه‌نظامیان حوثی را منهدم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن، اعلام کرد شامگاه دوشنبه 8 مارس 2021، یک موشک بالستیک شلیک شده توسط شبه‌نظامیان حوثی به سمت «خمیس مشیط» و یک پهپاد بمب‌گذاری به سمت منطقه جنوب سعودی خنثی و منهدم شدند.

پیشتر، ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن، با تأکید بر اینکه «موشک‌ها و پهپادهای شبه‌نظامیان حوثی که سعودی را هدف قرار می‌دهند، ساخت ایران هستند»، افزود: «ما توانایی محافظت از تاسیسات اقتصادی سعودی را داریم».

المالکی روز دوشنبه در مصاحبه با العربیه تأکید کرد: «نیروهای مسلح سعودی موفق شدند پهپادهای انفجاری که به سوی اهدافی در سعودی در پرواز بودند، را نابود کنند.»

گفتنی است روز یکشنبه تلاش شبه‌نظامیان تروریستی حوثی مورد حمایت ایران، در هدف قرار دادن بندر راس تنوره و محله مسکونی ظهران در شرق سعودی، با شکست روبرو شد.

حملات پهپادی و موشکی صورت گرفته، انتقادهای بین‌المللی متعددی را در پی داشت.

در اولین واکنش از سوی کشورهای عربی، کویت اعلام کرد: «ادامه جنایات شبه‌نظامیان حوثی و هدف قرار دادن غیرنظامیان و تأسیسات غیرنظامی در سعودی را محکوم می‌کنیم.»

بحرین هم ضمن محکوم‌کردن حمله ناکام شبه‌نظامیان حوثی به یکی از مخازن بندر راس تنوره سعودی با پهپادهای بمب‌گذاری شده، و هجوم موشکی ناکام به آرامکو در ظهران، آنها را نقض قوانین بین‌المللی و تهدیدی علیه امنیت دریانوردی و تأمین انرژی جهانی دانست.

همچنان مصر تلاش برای حمله به اهداف غیرنظامی سعودی و تأسیسات انرژی این کشور را به شدت محکوم کرد.

«سازمان همکاری‌های اسلامی» نیز دو حمله تروریستی صورت گرفته در بندر راس تنوره و الظهران را محکوم کرد.

«شورای همکاری کشوری عربی خلیج» هم تأکید کرد که حملات تروریستی تنها امنیت و ثروت‌های سعودی را هدف قرار نداده، بلکه شریان حیاتی اقتصاد جهان را نشانه گرفته ‌است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید