رسانه‌های هند: سپاه قدس ایران در انفجار سفارت اسرائیل در دهلی‌نو دست دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

بیش از یک ماه پس از حادثه انفجار بمب در خارج از سفارت اسرائیل در دهلی‌نو پایتخت هند، در اواخر ماه ژانویه گذشته، آژانس مرکزی مبارزه با تروریسم در هند لیست افراد مظنون به این بمب‌گذاری را منتشر کرد.

بنا به گزارش روزنامه «هندوستان تایمز» (HINDUSTAN TIMES) خلاصه تحقیقات به عمل آمده از سوی آژانس مرکزی مبارزه با تروریسم در هند به این نتیجه رسیده که سپاه قدس ایران در این انفجار تروریستی دست داشته است.

این روزنامه در گزارش خود در این رابطه نوشته که عاملان این جنایت به طور عمدی شواهد الکترونیکی جعلی را از خود به جای گذاشته‌اند تا انگشت‌های اتهام به سوی گروه داعش نشانه رود.

آژانس مرکزی مبارزه با تروریسم در هند اما در این‌باره توضیح داد که نشانه‌های واضحی را کشف کرده که نشان می‌دهد این انفجار بخشی از جنگ نامتقارنی است که سپاه پاسداران ایران علیه اسرائیل انجام می‌دهد.

این گزارش اشاره کرد که بمب کار گذاشته شده در خارج از سفارت اسرائیل در دهلی‌نو با عدم وجود هدف‌های انسانی، از نوع شدید الانفجار نبوده چرا که ایرانی‌ها تمایلی به رویارویی با دولتی دوست همچون هند را ندارند.

این در حالی است که یک کارشناس مبارزه با تروریسم گفته که این حادثه بمب‌گذاری حاوی پیامی واضح بوده و تهدیدی حقیقی است.

در پی این حادثه و بنا به گزارش‌های منتشر شده دستگاه اطلاعاتی هند تحقیقات خود را درباره این حادثه بمب‌گذاری آغاز کرده و اشخاص مرتبط با این حادثه را دستگیر کرده که همچنان تحت بازجویی هستند.

از سویی رسانه‌های اسرائيلی در این رابطه اعلام کردند که گروه جماعت «جیش الهند» مرتبط با ایران بنا به اطلاعات به دست آمده مسئولیت این انفجار را بر عهده گرفته‌ است.

در همین راستا روزنامه «اندیا تودی» به نقل از یک منبع در پلیس هند گفته که در مکان حادثه انفجار در برابر سفارت اسرائیل در دهلی‌نو نامه‌ای خطاب به سفیر اسرائیل در هند پیدا شده که در آن نام‌های قاسم سلیمانی و محسن فخری‌زاده ذکر شده است.

در این روزنامه هندی همچنین آمده که شواهد به دست آمده نشان از دست داشتن ایران در این حادثه دارد.

حمله ترويستى با خسارت‌های کم و براى رساندن پیام

شایان ذکر است که انفجار غیر شدیدی که حوالی یکماه پیش در برابر سفارت اسرائیل در دهلی‌نو اتفاق افتاده منجر به خسارت‌های کمی شده و بدون وارد آمدن تلفاتی تنها باعث خورد شدن شیشه‌های 3 خودرو شده بود.

بنا به تحقیقات اولیه انجام شده درباره این حادثه بمب‌گذاری یک بمب در کیسه‌ای پلاستیکی گذاشته شده و در نزدیکی سفارت اسرائیل به درختی آویزان شده بود.

در همین راستا یک مقام مسئول در پلیس هند در گفتگو با شبکه خبری «نیودلهی» اظهار داشته که تحقیقات اولیه انجام شده حکایت از این دارد که «هدف از کار گذاشتن این بمب رساندن پیامی از ایران به اسرائیل است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید