تصاویر تکان‌دهنده از انبوه اجساد در غسالخانه اهواز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

با افزایش مرگ ومیر ناشی از شیوع کرونا در خوزستان، خبرگزاری ایسنا در گزارشی تصاویر تکان‌دهنده‌ای از غسالخانه «باغ فردوس» اهواز منتشر کرده است.

آرامستان باغ فردوس که بعد از پلیس راه اهواز - سربندر قرار دارد، در سال 1373 احداث شد و حالا محل دفن قربانیان کرونا در خوزستان است. مراجعه به این آرامستان در روزهای اخیر و با توجه به وضعیت هشدار قرمز کرونا در استان خوزستان و به‌ویژه اهواز بسیار بیشتر شده است.

خبرگزاری‌ رسمی جمهوری اسلامی نیز چند روز پیش گزارشی از افزایش بی‌سابقه انتقال اجساد قربانیان کرونا به باغ فردوس اهواز خبر داده بود. محمد، یکی از کارکنان این غسالخانه به ایسنا گفت چند روزی است که انتقال اجساد قربانیان کرونا به باغ فردوس اهواز زیاد شده است؛ از کودک چند ماهه گرفته تا پیرمرد 85ساله و نوجوان و جوان در جنسیتهای مختلف. این غسال ادامه داد: اغلب افرادی که این روزها میهمان ما هستند جوان هستند و همین امر ما را نگران و افسرده کرده است. این روزها تجربه های تلخی را می‌گذرانیم و گاهی اوقات ساعتها در غسالخانه مشغول غسل و کفن این افراد هستیم.

بیمارستان‌های خوزستان نمی‌توانند پذیرای خیل عظیم مبتلایان باشد

در همین زمینه، امروز 18 اسفند نیز رئیس دانشکده علوم پزشکی بهبهان هشدار داد: عمده مبتلایان به کرونا به تخت‌های ICU نیاز دارند اما باید توجه شود که ظرفیت بیمارستان‌ها و تخت‌های ICU محدود است و مردم باید مراقبت کنند که تا حد امکان مبتلا نشوند زیرا بیمارستان‌های خوزستان نمی‌توانند پذیرای خیل عظیمی از مبتلایان باشند.

قدرت‌اله شاکری‌نژاد با اشاره به وجود ویروس جهش یافته در خوزستان و همچنین تایید یک مورد ابتلا به کرونای انگلیسی در بهبهان، افزود: انتظار می‌رود مردم همچنان پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و از حضور در تجمعات بپرهیزند تا این بحران و خیز جدید بیماری را سپری کنیم.

همچنین استاندار خوزستان شنبه 16اسفند از جان باختن روزانه حدود 30 نفر در این استان خبر داد و این آمار را «فاجعه» خواند.

پیش از این رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز خبر داده است که «یک‌سوم موارد فوت کرونا» در خوزستان کمتر از 24ساعت در بیمارستان بوده و پس از آن درگذشته‌اند.

فرهاد ابول‌نژادیان گفت: «70درصد از فوتی‌ها نیز به محض ورود به اورژانس، اینتوبه یا فوت شده‌اند؛ این اعداد نشان می‌دهد که مردم، دیر به بیمارستان‌ها مراجعه می‌کنند.».

حدود یک ماه است که استان خوزستان با افزایش انفجاری مبتلایان کرونایی ومرگ ناشی از ان به دلیل شیوع گسترده ویروس جهش‌یافته، دست وپنجه نرم می‌کند. پیشتر مقامات بهداشتی استان خواستار قرنطینه این استان شده بودن ولی این درخواست‌ها به دلایل امنیتی تاکنون بی‌پاسخ مانده است.

منبع تصاوير: ايسنا
بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید