ایران: هیچ تماسى با آمریکا نداشتيم و پول های بلوکه شده آزاد نشده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سخنگوی وزارت امور ايران، سعید خطیب زاده، با تاکید بر اینکه « هیچ تماس مستقیم و غیرمستقیمی با آمریکا در ارتباط با موضوعات برجامی و غیربرجامی » صورت نگرفته فاش کرد که هنوز پول های بلوکه شده ایران در کره جنوبی آزاد نشده‌اند.

به گزارش ایسنا، خطیب زاده صبح دوشنبه، در نشست خبری درباره اخبار مطرح شده در خصوص روند آزادسازى حدود سه میلیارد دلار از بدهی های عراق و کره جنوبی به ایران گفت: در خصوص آزادسازی پول های بلوکه شده ایران در کره جنوبی ما هنوز اقدام عملی از سوی دولت این کشور مشاهده نکرده ایم. صحبت به اندازه کافی در این زمینه صورت گرفته است و ما منتظر اقدام عملی از سوی کره در این زمینه هستیم».

اختلاف مواضع

تاکید خطيب زاده بر عدم وجود هر گونه تماس با ایالات متحده در حالی مطرح مى شود كه روابط عمومی وزارت خارجه ایران، روز یکشنبه، در اطلاعیه‌ای با تاکید بر اینکه اظهارات محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره این مساله اظهار نظر شخصى اوست.

اظهارات رضایی در رابطه با برقراری روابط با آمریکا در ازای دریافت یک «هدیه» از سوی دولت جو بایدن نیز جنجال زیادی در ایران به پا کرد.
مقامات دولت حسن روحانی از جمله اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و محمود واعظی رئیس دفتر روحانی با نظر به نزدیکی زمان انتخابات ریاست جمهوری در ایران و احتمال نامزدی رضایی، اظهارات او را انتخاباتی دانسته‌اند و آن را تلاشی از سوی رضایی جهت تحمیل خود به عنوان کاندیدای اصلی اصولگرایان به شمار آورده‌اند.

با این وجود، ناظران معتقدند سخنان رضایی اگر هم جنبه تبلیغات زودهنگام انتخاباتی داشته باشد فقط در چارچوب رقابت های انتخاباتی نبوده و نشانگر ابعاد دیگری از تضادها و تداخل‌ها در ساختار نظام جمهوری اسلامی است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید