اعتراض شدیداللحن یمن به دیدار مسئول کمیته صلیب سرخ با افسر سپاه پاسداران در صنعا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه دولت یمن شامگاه یکشنبه 7 مارس 2021 اعلام کرد که در واکنش به دیدار رئیس نمایندگی کمیته صلیب سرخ در یمن با فرمانده سپاه پاسداران ایران در مناطق تحت کنترل شبه‌نظامیان حوثی، یادداشت رسمی اعتراضی شدیداللحنی را به کمیته بین‌المللی صلیب سرخ ارسال کرده است.

به گزارش خبرگزاری رسمی یمن، وزارت خارجه این کشور شامگاه یکشنبه یادداشت اعتراضی شدیداللحنی را را در واکنش به دیدار کاترینا ریتز رئیس نمایندگی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ با به اصطلاح حسن ایرلو فرمانده سپاه پاسداران در مناطق تحت کنترل شبه‌نظامیان حوثی (سفیر خودخوانده ایران نزد حوثی‌ها) به کمیته بین‌المللی صلیب سرخ ارسال کرد.

این گزارش از یک منبع مسئول در وزارت خارجه یمن نقل کرد که گفته، « این وزارتخانه یادداشت اعتراض شدیداللحنی را در واکنش به دیدار کاترینا ریتز رئیس نمایندگی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ با به اصطلاح حسن ایرلو فرمانده سپاه پاسداران در مناطق تحت کنترل شبه‌نظامیان حوثی (سفیر خودخوانده ایران نزد حوثی‌ها) که در لیست سیاه جمهوری یمن قرار دارد، به کمیته بین‌المللی صلیب سرخ ارسال کرده است».

این منبع همچنین افزود که «این وزارتخانه منتظر ارائه توضیحاتی از سوی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ درباره جزئیات اشتباهی است که دفتر صلیب سرخ مرتکب شده است».

وزارت خارجه یمن همچنین هشدار داده که در این رابطه «تدابیر اعمال حاکمیت را بر اساس قانون یمن اتخاذ خواهد کرد».

افسر سپاه پاسداران ایران و حاکم نظامی رژیم تهران در صنعا موسوم به «حسن ایرلو» پیش‌تر یکشنبه دیداری را با کاترینا ریتز نماینده کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در صنعا منعقد کرد که این دیدار با انتقاد‌های گسترده مردم یمن در شبکه‌های اجتماعی مواجه شده که آن را نقض «عرف‌های دیپلماتیک» دانسته‌ و خواستار واکنش و موضع‌گیری دولت متبوعشان در این رابطه شدند

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید