درخواست برای محرومیت ایران از شرکت در المپیک توکیو

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

با افزایش موارد اعدام ورزشکاران در ایران، برخی مطالبات با فشار آوردن به برگزارکنندگان این مراسم ورزشی، مطرح شده تا از شرکت این کشور در المپیک توکیو جلوگیری شود.

طی ماه‌های اخیر، فشار ایران بر ورزشکاران افزایش یافته و حتی برخی از آنها را اعدام کرده است، بر همین اساس و به منظور ابراز مخالفت با اقدامات این کشور در برخورد با ورزشکاران و لزوم پاسخگویی رژیم ایران، درخواست‌های بین‌المللی برای جلوگیری از شرکت تهران در مسابقات و رویدادهای بین‌المللی افزایش پیدا کرده است.

در همین رابطه، مقاله‌ای در مجله The Hill منتشر شد که در آن دو نویسنده از شرکت‌های بزرگ حامی مالی مسابقات بین‌المللی خواستند که به دلیل شرکت ایران، حمایت مالی خود از بازی‌های المپیک توکیو را متوقف کنند زیرا کمیته بین‌المللی المپیک اساسنامه خود را که بیان می‌کند ورزش جزئی از حقوق بشر است، نادیده می‌گیرد.

نویسندگان خاطرنشان می‌كنند كه هدف حمله رژیم ایران به ورزشكاران در این كشور، خنثی كردن مخالفت‌ها و ایجاد رعب و وحشت در بین ایرانیان است. این دو نویسنده همچنین به ورزشکاران ایرانی پیشنهاد دادند تا تابستان سال آینده، با پرچمی بی‌طرف در المپیک توکیو شرکت کنند تا از رقابت محروم نشوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید