خونریزی شدید یک پزشک ایرانی پس از تزریق واکسن روسی اسپوتنیک

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد یک پزشک در گناباد استان خراسان رضوی پس از تزریق واکسن روسی اسپوتنیک، دچار خونریزی داخلی شدید شد و هم‌اکنون در بیمارستان بستری است.

کیانوش جهانپور با تایید خبر خبر خونریزی داخلی شدید پزشک ایرانی پس از تزریق واکسن اسپوتنیک در شهر گناباد خراسان رضوی، به باشگاه خبرنگاران جوان گفت که این پزشک پس از تزریق واکسن روسی دچار «علائم گوارشی شده و در مدفوع او ‌خون دیده شد».

به گفته او «هر واکسنی دارای عوارضی است و این موضوع بعید و دور از انتظار نیست».

جهانپور افزود: «در حال حاضر بروز عوارض گوارشی در همکار پزشک در حال بررسی است و هنوز مشخص نیست که این عوارض مربوط به تزریق واکسن است یا نه».

مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت ایران بروز علائم گوارشی پس از تزریق واکسن را بسیار نادر دانست اما اعلام کرد که این مسئله «بعید نیست» و موضوع در دست بررسی است.

روز گذشته در فضای مجازی خبری درباره بستری یک پزشک گنابادی به نام «نبی‌پور» منتشر شد و عارضه روی داده برای او «خونریزی شدید داخلی» عنوان شده بود که پس از تزریق واکسن روسی اسپوتنیک رخ داده است.

گفتنی است پیش از این نظام پزشکی ایران با واردات واکسن کرونا و تزریق آن مخالفت کرده بود. حسین کرمانپور مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان نظام پزشکی ایران تاکید کرده بود که واکسن کرونا باید تاییدیه سازمان بهداشت جهانی و سازمان غذا و داروی این کشور را داشته باشد و مسئولیت هر نوع واردات واکسن و تزریق آن با وزارت بهداشت ایران خواهد بود.

او تاکید کرده بود که واکسن روسی کرونا تاییدیه سازمان بهداشت جهانی را ندارد.

اما با وجود چنین مخالفت‌هایی، چندی بعد کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که مجوز مصرف اضطراری واکسن روسی کرونا در این کشور صادر شده است.

از سوی دیگر، علی‌ خامنه‌ای رهبر ایران پیش از این با واردات واکسن از آمریکا و بریتانیا مخالفت کرده بود.

او علت این مخالفت را «بی‌اعتمادی» به واکسن‌های کرونای این دو کشور عنوان و ورود آنها را به ایران ممنوع اعلام کرد.

او همچنین گفته بود که این دو کشور در مدیریت کرونا «ناموفق» عمل کرده‌اند و «ممکن است بخواهند این واکسن را روی مردم دیگر کشورها امتحان کنند».
این در حالی است که واکسن کرونای تولید این دو کشور دارای مجوز سازمان بهداشت جهانی است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید