الهام عراقی‌ها از سخنان پاپ: همه اسلحه‌ها از جمله موشک‌های ایران باید خاموش شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

كاربران عراقى در شبكه‌های اجتماعی با هشتگ #لتصمت_الأسلحة به معنی (اسلحه‌ها خاموش شوند) که برگرفته از سخنان اخیر پاپ طی دیدارش از عراق بوده با اشاره‌ای به نقش مخرب گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به ایران در این کشور، خواستار خاموش شدن همه اسلحه‌ها از جمله موشک‌های ایران شدند.

اما به گفته برخی ناظران به نظر می‌رسد مقامات ایرانی معنای این پیام را به درستی درک نکردند. در این زمینه، حسین امیرعبداللهیان، نائب رئیس مجلس ایران در توییتر نوشت: «سفر پاپ به عراق به لطف فداکاری‌های قاسم سلیمانی فرمانده سابق نیروی قدس و ابومهدی المهندس رهبر سابق نیروهای حشد الشعبی حاصل شده است».

البته روزنامه‌های محافظه کار ایران و حتی اکثر روزنامه‌های نزدیک به اصلاح‌طلبان، در صفحه نخست خود روز شنبه، هیچ اشاره‌ای به سفر پاپ نکردند. گویا این موضع یا جریان سفر رئیس قوه قضاییه ایران، ابراهیم رئیسی، به عراق و عدم پذیرش وی توسط سیستانی مرتبط است.

این کمپین کاربران عراقی اشکال مختلف خشونت، کشتار و ترور فعالان سیاسی و رسانه‌ای، آدم‌ربایی و شکنجه از سوی گروه‌های شبه‌نظامی نیابتی وابسته به ایران، را نیز برجسته کرد.

افزون بر آن، بسیاری از شهروندان عراقی، سلیمانی را پدر معنوی اکثر گروه‌های شبه‌نظامی در عراق به‌شمار می‌آورند. بدین دلیل بسیاری از مردم عراق با مشارکت در این کمپین خواستار سکوت غرش موشک‌های ایرانی مورد استفاده از سوی گروه‌های نیابتی شده و خواهان صلح و آرامش برای کشورشان شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید