افزایش فاجعه‌بار آمار فوتی‌های کرونا در اهواز و شهرهای اطراف

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

استاندار خوزستان، اعلام کرد که آمار فوتی‌های کرونا در این استان به شکل «فاجعه‌بار» افزایش پیدا کرده و به منظور جلوگیری از گسترش بیشتر این بیماری فعالیت ادارات غیرضروی تنها با 10 درصد پرسنل تا پایان سال ادامه خواهد یافت.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، قاسم سلیمانی‌دشتکی در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا ضمن اشاره به شدت گرفتن این بیماری در استان گفت که نگران انتشار ویروس نوع جهش‌یافته به سایر استان‌ها هستند، بر همین اساس، به منظور کنترل این بیماری، محدودیت‌های حداقل یک هفته‌ای اعمال خواهد شد.

به گفته او، از امروز محدودیت‌های ترافیکی در ورودی‌ها و خروجی‌های استان و شهرهای قرمز و نارنجی اعمال خواهد شد تا انتشار ویروس جهش‌یافته را کاهش دهند.

سلیمانی‌دشتکی تاکید کرد که این محدودیت‌ها حداقل باید یک هفته دیگر نیز تمدید شوند.

او با بیان اینکه در گذشته اگر 20 نفر در یک کشور فوت می‌کردند، عزای عمومی اعلام می‌شد و همه دنیا تسلیت می‌گفتند، اظهار کرد: «اما اکنون در خوزستان روزانه 25 تا 30 مورد مرگ ناشی از کرونا داریم بنابراین باید فکر و کاری شود».

فرهاد ابول‌نژادیان سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در استان نیز در این نشست اعلام کرد که از روز گذشته تاکنون 200 بیمار مبتلا به کرونا در استان بستری شده‌اند که این میزان تاکنون بیشترین میزان بستری در 24 ساعت بوده است.

به گفته او 56 درصد نمونه‌های بررسی‌ شده در استان، «سوش موتاسیون‌یافته انگلیسی» است و سرعت انتشار، قدرت بیماری‌زایی و کشندگی این ویروس بیشتر است و این مسئله موجب شده که سرعت انتشار بیشتر باشد.

ابول‌نژادیان همچنین اعلام کرد که در پیک قبلی، هر 17 روز یکبار تعداد مبتلایان دو برابر می‌شد اما اکنون هر 9 روز یکبار تعداد مبتلایان دو برابر شده است.

او از کاهش شتاب افزایش بیماری نسبت به هفته قبل خبر داد و گفت که با اعمال محدودیت‎ها و افزایش رعایت پروتکل‌های بهداشتی، به ازای هر 100 بیمار 110 بیمار تولید می‌شود و هنوز این رقم به زیر عدد یک نرسیده‌ است.

گفتنی است، یک ماه از خیز کرونا در اهواز و شهرهای اطراف آن می‌گذرد. به گفته مقامات بهداشتی در استان، بار مراجعه به بیمارستان‌ها بسیار زیاد و خیل مراجعه‌کنندگان به مراکز بهداشتی برای نمونه‌گیری هر روز افزایش می‌یابد.

بحران بیماری در استان به قدری افزایش یافته که وزیر بهداشت ایران در جدیدترین اظهارنظرش درباره این وضعیت گفته که صحنه‌های دردناکی را در «خوزستان» شاهد بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید