«حذف حوثی‌ها از لیست گروه‌های تروریستی مشوق آنها به انجام عملیات خصمانه است»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن، یکشنبه 7 مارس، اعلام کرد که حذف حوثی‌ها از لیست گروه‌های تروریستی به شکلی خصمانه‌ از سوی شبه نظامیان کودتاگر تفسیر شده و آنها را به ادامه اقداماتشان در پرتاب پهپادهای انفجاری و شلیک موشک‌های بالستیک به سوی مسکونی در یمن و سعودی، ترغیب می کند.

این در حالی است که در مجموع، 10 پهپاد انفجاری حوثی‌ها که با هدف قرار دادن مراکز غیرنظامی پرتاب شده بودند، رهگیری و منهدم شده‌اند.

ائتلاف عربی پیشتر از رهگیری و انهدام 5 پهپاد انفجاری حوثی خبر داده بود که قصد هدف قرار دادن غیرنظامیان را داشتند. پس از آن 3 پهپاد و سپس دو پهپاد دیگر نیز رهگیری و منهدم شدند که بدین ترتیب شمار کلی پهپادهای انفجاری پرتاب شده به سوی سعودی، به 10 عدد رسید.

به گفته ائتلاف عربی، واقعیت میدانی و پیروزی‌های ارتش یمن و قبایل مارب، عامل اصلی افزایش تنش آفرینی‌ تروریست‌های حوثی است.

ائتلاف عربی پیشتر اعلام کرده بود که شبه نظامیان حوثی، پهپادهای بمب‌گذاری شده را به شکلی هدفمند و سیستماتیک برای هدف قرار دادن مراکز غیر نظامی پرتاب می‌کنند.

ائتلاف عربی افزوده است: «ما در حال انجام اقدامات عملیاتی برای محافظت از غیرنظامیان در راستای قوانین بشردوستانه بین المللی هستیم.»

سرتیپ ترکی المالکی سخنگوی نیروهای ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن تأکید کرد که نیروهای ائتلاف توانسته‌اند صبح شنبه 6 مارس، دو پهپاد انفجاری پرتاب شده از سوی حوثی‌های تروریست مورد حمایت ایران را رهگیری و منهدم کنند که با برنامه‌ریزی قبلی و عامدانه برای هدف قرار دادن غیرنظامیان به سمت شهر خمیس مشیط و جازان در خاک سعودی پرتاب شده بودند.

بنا بر اظهارات سخنگوی نیروهای ائتلاف، در مجموع 8 پهپاد طی 24 ساعت گذشته، رهگیری و منهدم شده‌اند و همه این اقدامات تروریستی به روشی عامدانه و برنامه‌ریزی شده به قصد هدف قرار دادن مراکز غیرنظامی بوده و نمونه‌ای از «جنایات جنگی» است.

المالکی همچنین تأکید کرد که فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف عربی در راستای قوانین بشردوستانه بین‌المللی و قوانین عرفی آن، اقدامات عملیاتی لازم را برای محافظت از غیرنظامیان و مراکز غیر نظامی اجرا می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید