ائتلاف عربی از سرنگونی 5 پهپاد انفجاری دیگر حوثی‌ها‌ خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی برای حمایت از دولت قانونی یمن که پادشاهی سعودی آن را رهبری می‌کند، یکشنبه 7 مارس اعلام کرد، 5 پهپاد انفجاری شبه‌نظامیان حوثی را که با هدف قرار دادن غیرنظامیان هدایت شده بود، رهگیری و سرنگون کرده است.

ائتلاف عربی در بیانیه‌ای تاکید کرد، پدافند هوایی این ائتلاف همه فعالیت‌های تخریبی حوثی‌ها از موشک‌پرانی گرفته تا هدایت پهپادهای انفجاری این گروه تروریستی که برای هدف قرار دادن غیرنظامیان به طور سیستماتیک و آگاهانه دنبال می‌کنند را رصد و سرنگون خواهد کرد.

ائتلاف تاکید کرد: «ما همه اقدامات لازم برای محافظت از غیرنظامیان و جلوگیری از عملیات تخریبی حوثی‌ها را مطابق با قوانین بین المللی و اصول بشردوستانه انجام خواهیم داد».

روز گذشته نیز سرتیپ ترکی المالکی سخنگوی نیروهای ائتلاف برای حمایت از دولت قانونی یمن تأکید کرد که نیروهای مشترک این ائتلاف توانستند دو پهپاد «بمب‌گذاری شده» که توسط شبه نظامیان حوثی تروریستی مورد حمایت ایران به سوی مناطق غیر نظامی در شهرهای خامس مشیط و جازان در خاک سعودی هدایت کرده بودند را رهگیری و منهدم کنند.

المالکی گفت، طی 24 ساعت گذشته در مجموع 8 پهپاد بمب‌گذاری شده رهگیری و منهدم شده است.

او افزود، همه این اقدامات تروریستی شبه نظامیان حوثی به روشی عامدانه و منظم مناطق غیر نظامی را هدف قرار داده بودند که خوشبختانه پدافند دفاعی ائتلاف عربی در سرنگونی همه آنها موفق بود.

او همچنین تأکید کرد که فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف اقدامات عملیاتی لازم را برای محافظت از غیرنظامیان را مطابق با قوانین بین‌المللی بشردوستانه و قواعد عرفی نظامی اتخاذ و اجرا خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید