گوریل های باغ‌وحش سان‌دیگو واکسن کووید 19 حیوانات دریافت می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به دنبال ابتلاى میمون‌ها به کووید 19 در پارکی در آمریکا، به تعدادی از گوریل‌های باغ‌وحش سان‌دیگو، دوز واکسن آزمایشی Covid-19 تزریق شد.

به گزارش نشنال جئوگرافیک، یک میمون بزرگ به نام کارن که در سال 1994 تحت عمل جراحی قلب باز قرار گرفت در هفته‌های اخیر واکسن دریافت کرد.
این واکسن دو دوزه توسط شرکت دارویی دامپزشکی Zoetis، به عنوان زیرمجموعه Pfizer تهیه و تولید شده است. شرکتی که واکسن‌های آن برای Covid-19 در سراسر جهان استفاده شده است.
واکسن آزمایشی Zoetis قبل از تزریق به گوریل‌های باغ‌وحش سان‌دیگو به گربه‌ها و سگ‌ها تزریق شده بود.
نادین لامبرسکی رئیس حفاظت از حیات‌وحش سان‌دیگو در این باره گفت: «ما معمولا از واكسن‌هایی كه برای سگ، گربه، شیر و ببر طراحی می‌شود استفاده می‌كنیم. اینطور نیست که ما به طور تصادفی واکسنی را بگیریم و آن را به یک گونه جدید تزریق کنیم».
لامبرسکی در ادامه اعلام کرد که هیچ واکنش نامطلوبی به واکسن در میان حیوانات مشاهده نشده و آنها عملکرد خوبی داشتند و گفت که واکسیناسیون نسبتا سریع انجام شده است.
ابتلا به کرونا در میان چندین گوریل در پارک سافاری باغ‌وحش سان‌دیگو طی ماه ژانویه مشاهده شد که گفته می‌شود ابتلا به کووید 19 در میان گوریل‌ها برای نخستین بار بود که روی می‌دهد.
خانم لامبرسکی اضافه کرد که واکسیناسیون میمون‌ها به این روش «امری عادی نبود»، اما با توجه به عفونت‌های اخیر احساس کرد که این کار ضروری است.
به گزارش نشنال جئوگرافیک، برخی از این گونه‌ها نیز در معرض خطر انقراض هستند و حدود 5000 گوریل در طبیعت باقی مانده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید