افزایش بستری کودکان مبتلا به کرونا در اهواز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مشاور وزیر بهداشت ایران در فضای مجازی از افزایش بستری کودکان مبتلا به کرونا در اهواز خبر داد و نسبت به این موضوع ابراز نگرانی کرد.

علیرضا وهاب‌زاده درباره ابتلای کودکان اهوازی به کرونا با انتشار تصویری از یک کودک بستری شده در بیمارستان به علت ابتلا به این بیماری، نوشت: «عروسک‌های بستری... این تصویر از بخش‌ مراقبت‌های ویژه کودکان کرونایی در اهواز است».

او در ادامه نوشت: «تعداد نوزادان و کودکان مبتلا به کرونا در خوزستان و موارد بستری در بخش‌های ویژه رو به افزایش است، کرونا با دنیای کودکانه بچه‌ها خیلی بی‌رحم‌تر از قبل است... به خاطر این بچه‌های معصوم رعایت کنیم».

از سوی دیگر، محسن علی سمیر رئیس بیمارستان ابوذر اهواز از افزایش بیش از دو برابری کودکان کرونایی بستری در این بیمارستان طی دو هفته اخیر خبر داد.

او به خبرگزاری ایرنا گفت: «در حال حاضر 15 کودک بیمار در بیمارستان ابوذر بستری هستند همچنین آمار بیماران سرپایی تقریبا سه تا چهار برابر افزایش یافته است».

به گفته رئیس بیمارستان ابوذر اهواز، از ابتدای شیوع بیماری کرونا تا کنون 560 بیمار کرونایی در این بیمارستان بستری شدند.

گفتنی است، اهواز و شهرهای اطراف آن تبدیل به کانون شیوع کرونای جهش‌یافته در ایران شده‌اند و 40 درصد از کل مبتلایان به این ویروس در این کشور در استان «خوزستان» شناسایی شده‌اند.
پیش از این، محمد علوی رئیس مرکز بهداشت «خوزستان» با اشاره به گسترش بیماری با شیوع ویروس کرونای جهش‌یافته در این استان گفت: «فقط با تعطیلی کامل استان خوزستان می‌توانیم وضعیت را کنترل کنیم».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید