ائتلاف عربی: انهدام 6 پهپاد حوثی پرتاب شده به سوی سعودی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حامی دولت قانونی یمن روز جمعه 5 مارس از رهگیری و انهدام 6 پهپاد انفجاری خبر داد که از سوی شبه نظامیان حوثی به سمت «خمیس مشیط» در خاک سعودی پرتاب شده بودند.
سرتیپ ترکی المالکی سخنگوی نیروهای ائتلاف عربی اظهار داشت که نیروهای ائتلاف، امروز موفق به رهگیری و انهدام پهپادهای «انفجاری» شدند که شبه نظامیان تروریست حوثی مورد حمایت ایران به منظور هدف قرار دادن عمدی و طبق نقشه غیرنظامیان به سمت شهر خمیس مشیط در خاک سعودی، در حرکت بودند.
به گفته او، امروز در مجموع، شش پهپاد رهگیری و منهدم شدند و همه این اقدامات تروریستی، غیرنظامیان و مراکز غیر نظامی را به صورت سیستماتیک هدف قرار داده و جنایت جنگی به شمار می‌آیند».
سرتیپ المالکی تأکید کرد که نیروهای ائتلاف عربی، مطابق با قوانین بین‌المللی بشردوستانه و قوانین عرفی، اقدامات عملیاتی لازم را برای محافظت از غیرنظامیان و مراکز غیر نظامی انجام می‌دهند».

حمله به غیرنظامیان
این واکنش، ساعاتی پس از آن صورت گرفت که موشک بالستیک پرتاب شده از سوی شبه نظامیان، به سمت منطقه جازان در خاک سعودی، برای هدف قرار دادن مرکز غیر نظامی و شهروندان، رهگیری و منهدم شد.
نکته قابل توجه این است که شمار پهپادهای انفجاری که ائتلاف عربی از رهگیری آن خبر داده، به 537 فروند رسیده است، در حالی که تعداد موشک‌های بالستیک رهگیری شده از سوی پدافند سعودی، تاکنون به 350 موشک بالستیک رسیده است.
شبه نظامیان مورد حمایت تهران در پی ضرباتی که در شماری از مناطق یمن در مقابله ارتش متحمل شده‌اند و همزمان با بروز کش و قوس در روابط ایالات متحده و ایران، در تلاشند تا حملات خود به خاک سعودی را در برهه اخیر، افزایش دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید