آغاز سفر رهبر کاتولیک‌های جهان به عراق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان جمعه 5 مارس در آغاز سفر چهار روزه خود که خطرناکترین سفر خارجی‌اش از زمان انتخاب به عنوان رهبر کلیسای کاتولیک در سال 2012 است، وارد عراق شد.

با فرود هواپیمای پاپ فرانسیس در فرودگاه بغداد، مصطفی الکاظمی نخست وزیر و مقامات ارشد دولت عراق به استقبال رهبر کاتولیک‌های جهان رفتند. پیش بینی می‌شود که پاپ در ادامه ملاقات‌هایش به دیدار برهم صالح رئیس جمهوری هم برود.

یک هواپیمای متعلق به شرکت آلیتالیا، صبح امروز پاپ، همراهانش، خدمه امنیتی و حدود 75 روزنامه نگار از فرودگاه لئوناردو داوینچی در پروازی به مدت چهار ساعت و نیم، رم را به مقصد پایتخت عراق با ترک کرد.

این در حالی است که عراق هزاران نفر از عناصر اضافی نیروهای امنیتی را برای محافظت از پاپ در طول این بازدید، انتشار داده که پس از موج حملات موشکی و بمب‌های دست‌ساز، باعث ایجاد نگرانی در مورد حفظ جان پاپ شده‌است.

انتظار می‌رود پاپ ( 84 ساله) از چهار شهرعراق از جمله موصل بازدید کند که سنگر داعش بود و در کلیساها و ساختمان‌های آن، هنوز نشانه‌های نبردها مشاهده می‌شود. پاپ فرانسیس همچنین از شهر اور، زادگاه پیامبر ابراهیم نیز بازدید خواهد‌ کرد. هزاران عراقی، کلیپ‌های ویدیویی در رسانههای اجتماعی دست به دست کردند که شامل درخواست از پاپ برای بازدید از مناطق محروم عراق بود.

به نظر برخی از عراقی‌ها، مسئولان تنها در صورتی اقدام به ترمیم جاده‌ها و خیابان‌های مناطق می‌کنند که کشور میزبان میهمانی عالی رتبه باشد

یکی ازایستگاه‌های بسیار مهم این دیدار تاریخی که برای اولین بار از زمان تأسیس جمهوری عراق صورت می‌گیرد ، بازدید پاپ از شهر نجف و ملاقات با علی سیستانی، مرجع تقلید شیعیان عراق خواهد بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید