8 زخمی در حملات متعدد با چاقو در سوئد؛ احتمال انگیزه «تروریستی»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پلیس سوئد اعلام کرد که یک جوان 20 ساله با حملات در پنج نقطه شهر ویتلاندا، در جنوب این کشور، 8 نفر را زخمی کرد.

پلیس می‌گوید که در پی این حمله که بعدازظهر چهارشنبه 3 مارس رخ داد، مرد مهاجم را بعد از اصابت با گلوله بازداشت کرده و به بیمارستان منتقل کرده ‌است.

به گزارش رادیو سوئد، میکائیل دامبری وزیر کشور در اظهارات خود در مورد حمله ویتلاندا گفته تحقیقات در مورد احتمال انگیزه «تروریستی» پشت این حمله در جریان است.

دامبری افزوده: «وقتی من به ماموران پلیس گوش می‌دهم آنها می‌گویند که هم دربارهٔ این جنایت به عنوان اقدام به هدف قتل تحقیق می‌کنند، و همچنین در حال بررسی هرگونه ارتباط احتمالی این حمله با تروریسم هستند».

این حادثه ساعت 3 بعدازظهر روز چهارشنبه در مقابل یک مغازه در شهر ویتلاندا در استان یونشوپینگ رخ که طبق گفته شاهدان عینی مردی با چاقو به مردم حمله کرد و هشت تن را زخمی کرد.

هنوز شدت جراحات قربانیان حادثه مشخص نیست اما وضعیت برخی از آنان وخیم گزارش شده ‌است.

به گزارش رادیو سوئد، مالینا گران، رئیس پلیس یونشوپینگ در یک نشست خبری گفت: آنچه تا حالا می‌دانیم افراد بیشتر در این حمله دخیل نیست. اما با این وجود بعدازظهر امروز حرکت قطارها متوقف شد و فروشگاه‌های نزدیک محل حادثه مسدود شد.

وزیر کشور سوئد نیز معتقد است که «هنوز زود است که در مورد این موضوع قضاوت شود که این حمله با چه انگیزهای انجام یافته یا اینکه یک حمله برنامه‌ریزی شده تروریستی بوده».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید