یک پزشک زن در انفجاری در ننگرهار افغانستان کشته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقام‌های افغانستان پنج‌شنبه 4 مارس تایید کردند، هفت کارگر یک کارخانه تولید گچ در ولایت ننگرهار در شرق این کشور توسط افراد ناشناس به گونه‌ای «بی‌رحمانه» کشته شدند.

به گزارش روزنامه «اطلاعات روز» عطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار با تایید این خبر گفت، این رویداد در ساحه «گولایی عربان» مربوط ناحیه سوم شهر جلال‌آباد مرکز این ولایت رخ داد.

خوگیانی اضافه کرد، این داکتر «صدف» نام داشت و در بخش نسائی ولادی(زایشگاه) شفاخانه‌ حوزوی ننگرهار کار می‌کرد.

او اظهار کرد، این حمله ناشی از انفجار ماین جاسازی شده در یک «سه چرخه» بود. مسئولیت این رویداد را تا کنون کسی به عهده نگرفته است.

شایان ذکر است که دو روز پیش نیز سه کارمند تلویزیون خصوصی «انعکاس» در نتیجه حمله افراد مسلح ناشناس در شهر جلال‌آباد مرکز ولایت ننگرهار کشته شدند. گروه داعش مسئولیت این حمله را به عهده گرفت.

ولایت ننگرهار در شرق افغانستان از جمله ولایت‌های ناامن این کشور است که مخالفان مسلح دولت در بیشتر از نقاط آن فعالیت گسترده دارند.

در همین رابطه، محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری افغانستان اخیراً اعلام کرد، حملات «تروریستی» بر افراد بی‌گناه از جمله زنان در تضاد با ارشادات دین اسلام، فرهنگ افغانی و روحیه‌ صلح بوده و بحران و جنگ موجود را دشوار و طولانی می‌کند.

محمد اشرف غنی طالبان را مسئول این حمله دانسته و گفته است، این گروه با انجام چنین حملات «بزدلانه» و ایجاد فضای رعب و وحشت، نمی‌توانند «صدای رسای» دفاع از جمهوریت و دست‌آوردهای 20 سال اخیر را خاموش کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید