بایدن: پس از شناسایی عاملان هجوم «عین الاسد» تصمیم خود را خواهیم گرفت

در پی هجوم عین الاسد؛ پنتاگون قصد اعزام نیروی اضافی به عراق دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، تأیید كرد كه دولت او پس از شناسایی عاملان هجوم به پایگاه نظامی «عین الاسد» در عراق، که محل استقرار نیروهای آمریکایی‌ است، تصمیم خود برای پاسخ به این هجوم را خواهد گرفت.

بایدن گفت: ما آنچه را در پایگاه الاسد اتفاق افتاد دنبال می کنیم و خدا را شکر می کنیم که به غیر از مرگ یک پیمانکار غیرنظامی در اثر ایست قلبی ، کسی بوسیله این موشک ها کشته نشد».

وزارت دفاع ایالات متحده (پنتاگون) نیز روز چهارشنبه 3 مارس 2021 در یک نشست مطبوعاتی اعلام کرد که ممکن است مجبور شود «نیروهای بیشتری را به عراق اعزام کند».

جان کربی سخنگوی پنتاگون گفت که «واشنگتن پس از پایان تحقیقات در پاسخ به حمله عین الاسد درنگ نخواهد کرد».

کربی فاش کرد که آمریکا « در حال اجرای تحقیقات با طرف عراقی برای شناسایی عاملان حمله به پایگاه عین الاسد است».

در همین رابطه کاخ سفید اعلام کرد کماکان در حال بررسی موضوع حمله موشکی به پایگاه عین الاسد در عراق است و اگر نتیجه بررسی‌ها مشخص کند واکنش به این حمله موشکی ضروری است، آمریکا برای این کار اقدام خواهد کرد.

پنتاگون وزارت دفاع آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد یک پیمانکار غیرنظامی آمریکایی در پی حمله موشکی صورت گرفته به پایگاه عین الاسد به دلیل سکته قلبی جان باخت.

جان کربی سخنگوی پنتاگون در بیانیه‌ای اعلام کرد: «در حال حاضر نمی‌توانیم بگوییم مسئول این کار کیست و هنوز برآورد کاملی از خسارات نداریم.»

کربی همچنین گفت که سامانه‎‌های دفاعی ویژه پایگاه عین الاسد به گرفته شده‌اند و لوید اوستن وزیر دفاع آمریکا این موضوع را به دقت دنبال می‌کند.

پنتاگون روز چهارشنبه اعلام کرد در حمله موشکی صورت گرفته به پایگاه عین الاسد که در غرب عراق واقع شده و نیروهای آمریکایی در آن حضور دارند، یک پیمانکار غیرنظامی به دلیل سکته قلبی جان باخت و «در حال حاضر هیچ گزارشی مبنی مورد اصابت گرفتن نظامیان آمریکایی و افراد موجود در آنجا وجود ندارد. یک پیمانکار غیرنظامی آمریکایی هنگامی که سعی می‌کرد پنهان شود دچار حمله قلبی شد و متاسفانه مدت کوتاهی پس از آن جان باخت.»

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه ایالات متحده هم روز چهارشنبه تاکید کرد اگر خطری متوجه جان آمریکایی‌ها باشد، دولت این کشور در استفاده از زور تردید نمی‌کند.

او در واکنش به مورد هدف قرار گرفتن پایگاه عین‌الاسد عراق که محل حضور نیروهای آمریکایی در این کشور گفت: « برای محافظت از جان آمریکایی‌ها در روی آوردن به واکنش نظامی تردید نمی‌کنیم، آنگونه که پیشتر هم در واکنش ه شبه‌نظامیان عراقی چنین کرده‌ایم.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید