زخمی شدن 36 نفر در درگیری میان نیروهای امنیتی و افراد غوریانی در هرات

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مقام‌های ولایت هرات افغانستان پنج‌شنبه 4 مارس تایید کردند، در نتیجه درگیری میان نیروهای امنیتی افغان و افراد مسلح وابسته به حبیب‌الله غوریانی در این ولایت 36 نفر زخمی شدند.

محمد رفیق شیرزی سخنگوی اداره صحت عامه (بهداشت) ولایت هرات گفت، زخمی‌شدگان شامل 27 مرد، پنج نظامی، سه کودک و یک زن هستند که وضعیت سه نفر آنها وخیم است.

دفتر مطبوعاتی والی هرات اعلام کرد، نیروهای دولتی براساس شکایات مردم و خانواده مجروحان و هم‌چنان «هدایت ارگان‌های حراست از قانون» برای بازداشت غوریانی به شهرک جبرییل مربوط ناحیه نهم شهر هرات نیرو فرستاد.

دفتر والی هرات در اعلامیه خود نوشت، مقاومت مسلحانه افراد وابسته به حبیب‌الله غوریانی در برابر نیروهای دولتی، باعث درگیری و جراحت سه منسوب پولیس و شماری افراد غیرنظامی شده است.

روزنامه «هشت صبح» نوشت، طبق تازه‌ترین اطلاعات، قرار است بزرگان محلی برای پایان دادن به این درگیری وارد پادرمیانی شوند.

شایان ذکر است که دولت افغانستان حبیب‌الله غوریانی را فرد مسلح غیر مسئول عنوان کرده گفته است که شکایت‌های علیه او مبنی به «زورگویی» در دست دارد.

حبیب‌الله غوریانی در انتخابات پارلمانی گذشته افغانستان از هرات نامزد شد، اما کمیسیون مستقل انتخابات این کشور صلاحیت نامزدی او را رد کرد و دلیل این اقدام را دست داشتن غوریانی در قاچاق مواد مخدر عنوان نمود ولی او این اتهام را رد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید