استاندار خوزستان: روزانه 2000 تست کرونا در این استان مثبت است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

قاسم سلیمانی دشتکی استاندار خوزستان با اشاره به اینکه تعطیلی این استان در رابطه با شیوع ویروس کرونا فعلا منتفی است، گفت: تعطیلی دو هفته‌ای برای مرزهای خوزستان داریم اما تعطیلی دو هفته‌ای برای خود خوزستان نداریم.

او افزود: در غربالگری که در استان خوزستان انجام می‌شود، روزانه حدود 2هزار تست مثبت است که حدود 150 تا 200 نفر از این تعداد بیمار حتما باید بستری و باقی افراد نیز باید در خانه قرنطینه شوند.

ابول نژادیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز نیز با بیان اینکه یک سوم موارد فوت کرونا در خوزستان کمتر از 24 ساعت در بیمارستان بوده‌اند و پس از آن فوت شده‌اند، گفت: 70 درصد از مبتلایان نیز به محض ورود به اورژانس فوت شده‌اند.

وی ابراز داشت: در نوع ویروس ووهان چین، بیمار 5 تا 7 روز بعد از ابتلا، علائم بیماری را مشاهده می‌کرد اما در نوع تحول یافته این ویروس 48 تا 72 ساعت بعد، بیمار علامت‌دار می‌شود و این مساله باعث شده که میزان مرگ و میر افزایش یابد و سرعت انتشار نیز بالا برود.

پیشتر ابول‌نژادیان با اشاره به آغاز موج سوم کرونا از اوایل بهمن در خوزستان گفته بود که به ازای هر 8 روز تعداد مبتلایان دراین استان دو برابر می‌شود.

برخی مقامات بهداشتی نیز از قرمز بودن شرایط در بیشتر شهرهای این استان خبر داده و خواستار قرنطینه کامل استان خوزستان شده بودند اما این پیشنهاد با مخالفت مقامات سیاسی و امنیتی استان مواجه شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size