ائتلاف پهپاد حوثی هدایت شده به سوی خمیس مشیط سعودی را سرنگون کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن صبح پنج‌شنبه 4 مارس 2021 یک فروند پهپاد که توسط شبه‌نظامیان حوثی به سوی شهر خمیس مشیط سعودی هدایت شده بود را رهگیری و سرنگون کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) سرتیپ ستاد ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن، اظهار داشت که نیروهای مشترک ائتلاف صبح پنج‌شنبه موفق شدند یک فروند پهپاد بمب‌گذاری شده‌ای که توسط شبه‌نظامیان حوثی تروریست مورد حمایت ایران به طور عمدی و سازمان‌یافته‌ای برای هدف قرار دادن غیرنظامیان و مناطق مسکونی در شهر خمیس مشیط سعودی هدایت شده بود را رهگیری و سرنگون کنند.

سرتیپ المالکی تاکید کرد که نیروهای مشترک ائتلاف اقدامات و تدابیر عملیاتی لازم برای دفاع از غیرنظامیان و مناطق مسکونی را مطابق با قانون بین‌المللی انسانی و قواعد عرفی آن اتخاذ می‌کنند.

ائتلاف اعلام کرد با اقدامات خصمانه حوثی‌ها که از مناطق تحت کنترل‌ این گروه شبه‌نظامی پهپادهای انفجاری را به پرواز در می‌آورند، مقابله می‌کند.

ائتلاف عربی چهارشنبه نیز یک فروند پهپاد حوثی انفجاری به پرواز درآمده به سوی منطقه جنوبی پادشاهی عربی سعودی را سرنگون کرد.

پیش از این سفارت ایالات متحده آمریکا در ریاض حملات شبه‌نظامیان حوثی به منطقه جازان را محکوم کرده و از حوثی‌ها خواست تا حملات‌شان علیه غیرنظامیان بی‌گناه را متوقف و به روند دیپلماسی برای پایان دادن به جنگ در یمن بپیوندند.

از سویی وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا سه‌شنبه تأکید کرد که دسترسی سعودی به تسلیحاتی را تضمین خواهد کرد که این کشور را قادر به دفاع از خود کند.

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای پس از اعلام تحریم دو فرمانده حوثی از سوی وزارت خزانه داری آمریکا گفت: «حوثی‌های تحریم شده به هدف تهدید غیرنظامیان و حمل و نقل دریایی، از ایران اسلحه گرفته‌اند.»

بلینکن با تأکید بر این که حوثی‌ها، باعث تشدید بحران فاجعه‌بار انسانی در یمن شده‌اند، حمله این گروه شبه‌نظامی مورد حمایت رژیم ایران به استان مارب یمن و دیگر حملات آنها در منطقه را محکوم کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید