آنتونی بلینکن: اگر خطری متوجه آمریکایی‌ها شود در اعمال قدرت تردید نمی‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه ایالات متحده روز چهارشنبه 3 مارس 2021 تاکید کرد اگر خطری متوجه جان آمریکایی‌ها باشد، دولت این کشور در استفاده از زور تردید نمی‌کند.

او در واکنش به مورد هدف قرار گرفتن پایگاه عین‌الاسد عراق که محل حضور نیروهای آمریکایی در این کشور گفت: « برای محافظت از جان آمریکایی‌ها در روی آوردن به واکنش نظامی تردید نمی‌کنیم، آنگونه که پیشتر هم در واکنش ه شبه‌نظامیان عراقی چنین کرده‌ایم.

پلیس عراق 3 مارس از اصابت چندین راکت کاتیوشا به پایگاه عین‌ الاسد در استان الانبار خبر داد. پلیس عراق همچنین اعلام کرد که سکوی سوخته شده پرتاب این راکت‌ها را در منطقه البغدادی در نزدیکی پایگاه عین الاسد پیدا کرده است.

در همین زمینه خبرگزاری رسمى عراق از اصابت 10 راکت کاتیوشا به پایگاه عین الاسد خبر داد که همزمان میزبان نیروهای آمریکایی، نیروهایی از ائتلاف بین‌المللی علیه داعش و برخی از نیروهای ارتش عراق است.

او گفت که دولت جو بایدن ترجیح می‌دهد از «دیپلماسی برای مقابله با چالش‌های جهان» استفاده کند.

بلینکن درباره این موضوع که پلیس کنگره اعلام کرد از برنامه‌ای برای اشغال ساختمان کاپیتول اطلاع پیدا کرد، گفت: «ما با تهدیداتی که کنگره با آنها مواجه است باخبریم و برای مقابله با آنها عمل می‌کنیم.»

پلیس کنگره روز چهارنبه اعلام کرد که به داده‌های اطلاعاتی دست پیدا کرده که نشان می‌دهد یک نقشه احتمالی برای اشغال ساختمان کنگره در روز پنج‌شنبه از سوی گروهی مسلح در جریان بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید