ویدیو؛ سرنگونی یک پهپاد انفجاری حوثی که به سوی سعودی هدایت شده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن شامگاه سه‌شنبه 2 مارس 2021 یک فروند پهپاد بمب‌گذاری شده حوثی که به سوی منطقه جنوبی پادشاهی عربی سعودی به پرواز درآمده بود را سرنگون کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی سرتیپ ستاد ترکی المالکی سخنگوی ائتلاف عربی اعلام کرد که نیروهای ائتلاف شامگاه سه‌شنبه موفق شدند یک فروند پهپاد بمب‌گذاری شده شبه نظامیان حوثی تروریست مورد حمایت ایران را که به سوی منطقه جنوبی سعودی به پرواز درآمده بود را رهگیری و سرنگون کنند.

فرماندهی نیروهای مشترک ائتلاف عربی ضمن «جنایت جنگی» خواندن حملات عمدی و سازمان‌یافته شبه‌نظامیان حوثی علیه غیرنظامیان و مناطق مسکونی، با انتشار ویدیویی صحنه‌هایی از رهگیری و انهدام پهپاد حوثی به پرواز درآمده به سوی سعودی را به نمایش گذاشت.

فرماندهی مشترک ائتلاف نیز تاکید که تدابیر و اقدام‌های عملیاتی لازم برای دفاع از غیرنظامیان و مناطق مسکونی را مطابق با قانون بین‌المللی انسانی و قواعد عرفی آن اتخاذ می‌کند.

از سویی شورای وزیران سعودی در جلسه سه‌شنبه آن که به ریاست ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود پادشاه سعودی برگزار شد، شایستگی و توانمندی سامانه پدافند هوایی سعودی در مقابله با تهدیدها و حملات شبه‌نظامیان حوثی را تحسین کرد.

حملات تروریستی شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران در هدف قرار دادن غیرنظامیان و مناطق مسکونی از جمله در یکی از روستاهای مرزی در منطقه جازان که منجر به مجروح شدن تعدادی از افراد غیرنظامی و وارد آمدن خسارت‌های مادی به این منطقه شده موجی گسترده از محکومیت‌های کشورهای عربی، اسلامی و از دیگر مناطق جهان را به همراه داشته و در این راستا کشورهای مصر، امارات، بحرین، اردن ، پاکستان و سازمان همکاری اسلامی حمله حوثی‌ها به این منطقه مرزی را محکوم کردند.

در همین راستا سفارت ایالات متحده آمریکا در ریاض نیز حمله شامگاه دوشنبه شبه‌نظامیان حوثی به منطقه جازان را محکوم کرده و از حوثی‌ها خواست تا حملات‌شان علیه غیرنظامیان بی‌گناه را متوقف و به روند دیپلماسی برای پایان دادن به جنگ در یمن بپیوندند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید