کشته شدن یک روحانى در حمله مسلحانه کابل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقام‌های امنیتی افغانستان تایید کردند، فیض‌محمد فایز یک عالم دین چهارشنبه 3 مارس در نتیجه حمله افراد مسلح ناشناس در شهر کابل کشته شد.

به گزارش روزنامه «اطلاعات روز» فردوس فرامرز سخنگوی فرماندهی پولیس کابل با تایید این خبر گفت، این رویداد در ساحه «سرک جکشن» مربوط ناحیه هفدهم شهر کابل رخ داد.

فرامرز اضافه کرد، این عالم دین توسط فیر «تفنگچه» کشته شد و تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

روزنامه «اطلاعات روز» نوشت، مولوی فیض‌محمد فایز استاد دارالعلوم عربی در شهر کابل بوده است. او برای مدتی هم ریاست شورای علمای کندز افغانستان را به عهده داشت.

مسئولیت این حمله تا کنون توسط هیچ فرد یا گروهی به عهده گرفته نشده است.

شایان ذکر است که این حمله در شرایطی رخ داده که در این روزها میزان ناامنی، انفجار و ترورهای هدفمند در افغانستان افزایش یافته است.

ماه گذشته، محمد عاطف رئیس کمیته رهبری جمعیت اصلاح افغانستان نیز در انفجاری در شهر کابل پایتخت این کشور کشته شد.

همچنان یک روز پیش در نتیجه دو حمله مسلحانه جداگانه در شهر جلال‌آباد مرکز ولایت ننگرهار در شرق افغانستان دو کارمند تلویزیون انعکاس کشته شدند و یک کارمند دیگر این تلویزیون زخمی شد.

محمد اشرف غنی رئیس‌جمهوری افغانستان این حمله را محکوم کرد و گروه طالبان را مسئول این رویداد دانست.

غنی گفت، حملات «تروریستی» بر افراد بی‌گناه از جمله زنان در تضاد با ارشادات دین اسلام، فرهنگ افغانی و روحیه‌ صلح بوده و بحران و جنگ موجود را دشوار و طولانی می‌کند.

محمد اشرف غنی طالبان را مسئول این حمله دانسته و گفته است، این گروه با انجام چنین حملات «بزدلانه» و ایجاد فضای رعب و وحشت، نمی‌توانند «صدای رسای» دفاع از جمهوریت و دست‌آوردهای 20 سال اخیر را خاموش کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید