پهپاد بمب‌گذاری شده حوثی در مسیر سعودی رهگیری و منهدم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن روز چهارشنبه سوم مارس 2021 اعلام کرد یک پهپاد بمب‌گذاری شده پیکارجویان حوثی که به سمت منطقه «الجنوبیه» پادشاهی عربی سعودی شلیک شده بود، را رهگیری و منهدم کرد.

در بیانیه ائتلاف در این‌باره آمده: «فعالیت‌های خصمانه با استفاده از پهپادهای بمب‌گذاری‌شده در مناطق تحت سیطره شبه‌نظامیان را رصد کرده و زیر نظر داریم.»

ائتلاف همچنین توضیح داد که اقدامات عملیاتی برای «حمایت از شهروندان و مناطق مسکونی» براساس قوانین انساندوستانه بین‌المللی اتخاذ می‌کند.

پیش از این سفارت ایالات متحده آمریکا در ریاض حملات شبه‌نظامیان حوثی به منطقه جازان را محکوم کرده و از حوثی‌ها خواست تا حملات‌شان علیه غیرنظامیان بی‌گناه را متوقف و به روند دیپلماسی برای پایان دادن به جنگ در یمن بپیوندند.

وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا هم روز سه شنبه تأکید کرد که دسترسی سعودی به تسلیحاتی را تضمین خواهد کرد که این کشور را قادر به دفاع از خود می‌کند.

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای پس از اعلام تحریم دو فرمانده حوثی از سوی وزارت خزانه داری آمریکا گفت: «حوثی‌های تحریم شده به هدف تهدید غیرنظامیان و حمل و نقل دریایی، از ایران اسلحه گرفته‌اند.»

بلینکن با تأکید بر این که حوثی‌ها، باعث تشدید بحران عنان گسیخته انسانی برای یمنی‌‌ها شده‌اند، حمله حوثی‌ها به مارب و حملات آنها در منطقه را محکوم کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید