موافقت کمیته اطلاعات مجلس سنای آمریکا با ریاست ویلیام برنز بر سازمان سیا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مارک وارنر رئیس کمیسیون اطلاعات در مجلس سنای آمریکا اعلام کرد که این کمیسیون سه‌شنبه 2 مارس 2021 با اتفاق آراء با نامزدی ویلیام برنز دیپلمات باسابقه آمریکایی از سوی جو بایدن رئیس جمهوری این کشور برای تصدی پست مدیر سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا CIA موافقت کرد.

این اقدام کمیسیون اطلاعات در مجلس سنای آمریکا زمینه را برای رای دهی و موافقت کلی مجلس سنا با نامزدی ویلیام برنز برای تصدی پست مدیر آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا CIA هموار می‌کند.

مارک وارنر در بیانیه‌ای گفت: «اتفاق آرا توسط دو حزب، گواهی بر تعهد و شایستگی آشکار و تجربه‌های بلند مدت او در زمینه امنیت ملی جهت تصدی این پست است».

وارنر در ادامه ابراز امیدواری کرد مجلس سنای آمریکا بدون تاخیر و به طور کامل برای موافقت با نامزدی سفیر ویلیام برنز برای تصدی پست مدیر سازمان سیا اقدام کند.

ویلیام برنز ماه گذشته در جلسه تایید نامزدی او برای مدیریت سازمان سیا، گفت که «رقابت با چین و مقابله با رهبری خصمانه آن که خواهان سلطه بر دیگران است» از امور مهم مربوط به امنیت ملی آمریکا است.

برنز طی آن جلسه همچنین کشورهای روسیه، کره شمالی و ایران را از جمله تهدیدهایی شمرد که ایالات متحده آمریکا با آنها مواجه است.

او همچنین تغییرات آب و‌ هوایی و مسائل بهداشتی جهانی و تهدیدهای الکترونیک را از جمله خطرهای بزرگ توصیف کرد.

ویلیام برنز یکی از برجسته‌ترین دیپلمات‌های آمریکایی است که از او به عنوان دیپلماتی باهوش، محافظه‌کار و متعهد یاد شده که اغلب به عنوان فرستاده سری آمریکا انجام وظیفه می‌کرد.

ویلیام برنز در اولین گام‌ها برای انجام مذاکرات هسته‌ای با ایران در سال 2015 به عنوان فرستاده سری آمریکا نقش ایفا کرده بود.

دولت بایدن با نگاه به ویلیام برنز به عنوان شخصیتی مستقل او را بهترین‌ و مناسب‌ترین گزینه برای تصدی پست مدیر سازمان سیا و ایفای نقش مهمی در زمینه وزارت خارجه آمریکا می‌داند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید