معاون رئیس‌جمهوری افغانستان: طرح ترور من خنثی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

امرالله صالح معاون اول رئیس‌جمهوری افغانستان چهارشنبه 3 مارس اعلام کرد، طرح ترور او خنثی شد و دو نفر به اتهام این طرح دستگیر شدند.

صالح در صفحه فیسبوک‌اش نوشت: «از ریاست عمومی امنیت ملی بخاطر پیدا کردن شانزده نقطه نشانی شده توسط طالبان که می‌خواستند در مسیر رفت‌وآمد من بمب‌گذاری همزمان نمایند ابراز سپاس می‌نمایم. من که هیچ‌گاه علاقه‌ای به بزرگ سازی این موضوع ندارم اما می‌بایست از زحمات تمام نهادهای امنیتی ابراز سپاس نمایم».

صالح در ادامه نوشت: «با آنکه حمله دهم سپتمابر 2020 را طالبان به عهده نگرفتند اما شبکه‌ای را که ریاست عمومی امنیت ملی دستگیر نموده نشان می‌دهد که اینها همه طالبانی اند که با لشکر طیبه که اکنون اسمش جیش‌محمد است از نزدیک کار می‌نمایند و تبانی دارند.

تلاش امنیت ملی بخاطر دستگیری سردسته این گروه خون‌اشام به اسم قاری سعید در ولایت کنر تا هنوز کامیباب نبوده است».

امرالله صالح اضافه کرد: «دو نفر از دستگیر شده‌ها اعتراف دارند که تثبیت تسلسل در حرکت معاون دوم ریاست‌جمهوری آقای دانش و رهبر حزب وحدت آقای خلیلی نیز در دستور کار شان بوده است. تا اکنون با از بین رفتن هر فرد توسط طالبان تروریست فرد دیگری جایش را با انگیزه‌تر پر ساخته است».

معاون اول رئیس‌جمهوری افغانستان اظهار کرد: «من یقین دارم که صدایی را که بلند شده است و از حق مردم بر ضد ترور و جهل دفاع می‌کند طالبان و حامیان بیرونی شان ابدا و هیچ‌گاهی خموش ساخته نمی‌توانند. تلاش آنها برای ترور به جز روسیاهی و و شرمساری در جامعه برایشان دستاورد دیگری نداشته است».

شایان ذکر است که در این روزها میزان ناامنی، خشونت و حملات هدفمند در افغانستان به خصوص در شهر کابل افزایش یافته است که وزارت امور داخله این کشور اخیراً اعلام کرد که طالبان پشٌت این حملات دست دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید