سربازان افغان 34 نفر را از زندان طالبان رها کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع ملی افغانستان چهارشنبه 3 مارس با انتشار اعلامیه‌ای نوشت، در نتیجه عملیات نیروهای کماندو(ویژه) افغان در ولایت هرات در غرب این کشور 34 نفر از زندان طالبان رها شدند.

در این اعلامیه آمده است، نیروهای ویژه افغان شامگاه سه‌شنبه به یک زندان طالبان در روستای «کروچه» ولسوالی ادرسکن ولایت هرات حمله کردند.

براساس این اعلامیه، در نتیجه این عملیات 11 سرباز ارتش، هفت پولیس، سه تن از نیروی هوایی، پنج تن از کارمندان پروژه، هفت کارمند ملکی دولت و یک تن از نیروی خیزش‌های مردمی از زندان طالبان رها شدند.

وزارت دفاع ملی افغانستان گفته است در این عملیات شش طالب نیز کشته شدند.

گروه طالبان تا کنون در این خصوص اظهار نظری نکرده است.

گفتنی است که قول اردو(لشکر) عملیات خاص نیروهای کماندو افغانستان پنج‌شنبه 18 فوریه 2021 با انتشار اعلامیه‌ای نوشته بود، در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی افغان در ولایت کندز این کشور 24 نفر از زندان طالبان رها شدند.

در این اعلامیه آمده بود: «منسوبین قطعه خاص لوای وظایف خاص ملی شامگاه چهارشنبه 17 فوریه 2021 عملیات کوماندوئی را در یک زندان طالبان در مربوطات "قریه کابلی قشلاق" ولسوالی آقتاش ولایت کندز اجرا نمودند».

در ادامه این اعلامیه ذکر شده بود: «درنتیجه 24 تن را که از جمله 16 تن منسوبین اردوی ملی، دو پولیس، چهار کوماندو، یک سرباز امنیت ملی و یک غیرنظامی می‌باشند از زندان طالبان تروریست آزاد کردند».

شایان ذکر است که وزارت دفاع ملی افغانستان به تاریخ 16 فوریه 2021 نیز اعلام کرد، در نتیجه عملیات نیروهای کماندو افغان در ولایت بغلان این کشور 42 تن از زندان طالبان رها شدند.

این وزارت در صفحه فیسبوک خود نوشت، این عملیات ارتش افغان در روستای «علی خواجه» ولسوالی بغلان مرکزی ولایت بغلان افغانستان صورت گرفت.
وزارت دفاع ملی افغانستان در ادامه نوشت، در نتیجه این عملیات 42 نفر شامل 25 نظامی و 17 غیرنظامی از زندان طالبان رها شدند.

گفتنی است که قول اردو 217 پامیر افغانستان نیز به تاریخ 28 ژانویه 2021 با نشر اعلامیه‌ای از رهایی 32 نفر از زندان طالبان خبر داده بود.

در این اعلامیه آمده بود، این افراد شامل 12 نظامی و 20 غیرنظامی هستند که طی یک عملیات خاص نیروهای کماندو از ساحه «دند شهاب‌الدین» ولایت بغلان این کشور از قید طالبان رها شدند.

در این اعلامیه ذکر شده بود که زندان طالبان توسط نیروهای امنیتی تخریب شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید