اعترافات عامل حمله به فرودگاه اربیل گویای دست داشتن ایران در این عملیات است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اعترافات مسئول هسته عراقی که حمله به فرودگاه اربیل در اقلیم کردستان عراق را انجام داد، نشان داد موشک‌هایی که فرودگاه اربیل هدف قرار دادند، ساخت ایران بودند. او همچنین فاش ساخت که هسته عامل این حمله، از 4 نفر تشکیل شده و وابسته به شبه نظامیان «سید الشهدا»، یکی از بازوهای مسلح ایران در عراق بودند.

اداره کل مبارزه با تروریسم در اقلیم کردستان، نتایج تحقیقات در مورد حملات موشکی که اربیل را در اواسط فوریه هدف قرار داد، اعلام کرد.

در بیانیه این اداره آمده‌است: «پس از حمله موشکی که در شب پانزدهم فوریه با 14 موشک، شهر اربیل و فرودگاه بین‌المللی آن را هدف قرار داد و باعث کشته شدن یک پیمانکار خارجی و یک شهروند عراقی و زخمی شدن پنج سرباز آمریکایی و دو غیرنظامی گردید،

سرویس‌های امنیتی بلافاصله در منطقه کردستان، تحقیقات فراگیر و مفصلی را آغاز کرده و خودروی مدل «کیا» حامل موشک‌ها، پیدا شد و پس از آن نیروهای امنیتی به اطلاعات مفیدی دست یافتند.

این بیانیه افزود: «نتایج نشان داد که 4 نفر، عامل اصلی حمله تروریستی هستند و در راس آنها عامل اصلی حمله بنام (حیدر حمزه عباس مصطفی البیاتی) قرار دارد که دستگیر و به جنایت خود اعتراف کرده و جزئیات دقیقی در مورد چگونگی اجرای حمله را فاش ساخت.»

در ادامه این بیانیه آمده‌است: «نیروهای امنیتی فدرال پس از اشتراک نتایج تحقیقات با نهادهای امنیتی دولت فدرال و ائتلاف بین‌المللی، یکی دیگر از عوامل حمله را دستگیر کردند در حالی که هنوز دو عامل دیگر وجود دارند که سرویس‌های امنیتی به‌طور مداوم برای دستگیری آن‌ها درتلاشند. اسامی دیگر جنایتکاران، محرمانه مانده و در اعترافات (حیدر حمزه البیاتی) مشخص نشدند.»

این اداره تأکید کرد: «از این رو ما به شهروندان عزیز اطمینان می‌دهیم که نیروهای امنیتی اقلیم کردستان، همیشه وظایف خود را با فداکاری برای حفظ امنیت و ثبات این اقلیم انجام داده و از آمادگی لازم برای جلوگیری از هرگونه اقدام یا تلاش یا طرحی برای تضعیف امنیت و ثبات منطقه کردستان برخوردارند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید