مانکنی که نقش مُرده را ایفا می‌کرد تا راننده بتواند سریع‌تر در اتوبان رانندگی کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک راننده اهل کالیفورنیا با استفاده از مانکنی که دقیقا شبیه یک انسان ساخته و آرایش شده بود، برای مدت‌ها از شر ترافیک اتوبان‌های لوس‌آنجلس گریخته بود، اما در آخر کار شناسایی و جریمه شد

به گزارش شبکه ان‌بی‌سی لوس‌آنجلس یک از افسران پلیس راهنمایی و رانندگی وظیفه نظارت بزرگراهی در منطقه بالدوین پارک را بر عهده داشت، در حین ماموریت متوجه مسافری در یک خودروی تویوتا تاکوما شد، که هیچ‌گونه علائم حیاتی نداشت.

پلیس راننده این خودرو را در آزادراه شماره 210 به این بهانه که شیشه‌های خودرویش تیره هستند متوقف کرد تا موضوع مسافر بی‌جان را بررسی کند.

این افسر پلیس درباره مانکنی که در صندلی کنار راننده نشسته بود، گفت که به سختی می‌شد فرق آن مانکن را با یک انسان تشخیص داد، زیرا به طور شگفت‌انگیزی ویژگی‌های ظاهری‌اش از جمله چروک‌های روی پیشانی‌اش، عینک‌های زاویه‌دارش و موهای خاکستری‌اش که از زیر کلاه بیسبال با نشان تیم کلیولند ایندینز بیرون زده بود، او را همشکل هر انسان دیگری کرده بود.

این مانکن انسان‌نما حتی برای جلوگیری از ابتلا به کرونا، به صورت خود ماسک زده بود؛ اقدامی که در طبیعی‌تر جلوه کردن او به شدت موثر بود.

پلیس گفت این راننده متخلف بیش از یک سال و نیم این مانکن را کنار خود نشانده بود تا در مواقع ترافیک به این بهانه یک بیمار بدحال رو به مرگ دارد، بتواند از باند کناری اتوبان حرکت کرده و در ترافیک نماند.

راننده که نامی از او اعلام نشده، علاوه اخطار، از سوی پلیس برگه‌ جریمه‌ای به مبلغ 490 دلار دریافت کرد. مانکن هم به عنوان مدرک جرم توسط پلیس ضبط شد. این اقدام راننده بیشتر یک تخلف در نظر گرفته شد تا یک جرم وگرنه احتمالا جریمه بیشتری در انتظارش می‌بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید